Düztabanlık nasıl kontrol edilir?

cihan03

Decapat
Merhaba doktoruma düztabanlık olup olmadığını sordum ayak arkus açımı söyledi ve askerlik için düztaban kabul edilmediğini söyledi fakat onun belirttiği şey “arkus”açısı idi. Fakat internette kalkaneal açılarından bahsediyorlar hep. Arkus ve kalkaneal açıları aynı mıdır düztabanlık için arkus kaç olmalı? Düztabanlık için evde kesin kontrol edebileceğimiz yöntem var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba doktoruma düztabanlık olup olmadığını sordum ayak arkus açımı söyledi ve askerlik için düztaban kabul edilmediğini söyledi fakat onun belirttiği şey “arkus”açısı idi. Fakat internette kalkaneal açılarından bahsediyorlar hep. Arkus ve kalkaneal açıları aynı mıdır düztabanlık için arkus kaç olmalı? Düztabanlık için evde kesin kontrol edebileceğimiz yöntem var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Hocam biraz düz bir yöntem ama ben renkli bir boyaya iki ayağınızla basın ardından temiz bir kağıda basın eğer ayağınızın içe bakan kısmı da çıkıyorsa düz tabansınız çıkmazsa değilsiniz.

Düz tabanın derecesi var. Eğer adım atamayacak kadar bir ağrın varsa sen düz tabansın ve asker, polis olamazsın. Bileğini döndüremiyorsan ya da ayağını kaldırdığında ayak tabanın dümdüz duruyorsa (kavisli durması gerekirken) yine asker, polis olamazsın. Ayağını kaldırdığında normal ancak basınca düzlük oluyorsa bu ördek tabandır ve askerliğe engel değildir. Bizzat ben ördek tabanım ve doktora gittiğimde bana "koşarsın, atlarsın, zıplarsın ancak normal bir erkek 20Km'de yoruluyorsa sen 10Km'de yorulursun haberin olsun." demişti. Ayrıca duruşta sıkıntı yani skolyoz varsa yine asker polis olamazsın haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı