Sinir nasıl kontrol edilir?

OLDüyedir3

Hectopat
Normalde zaman kaybettiğimi biliyorum sinirli iken, bir konuda o an ki sinirim ile bir şey yapınca zararla oturucağımın da bilincindeyim, ve sakin iken kendime sinirlenme, zaten bir anlamı yok vs. diyorum, ama sinirli olunca bunların hiçbirini sayamıyorum, derin derin nefes almaya başlıyorum sinirden, o an zararlı çıkacağımın bilincin de olsam bile yapmıyorum, kendime yapınca şimdi veya sonra ne olacak, ne anlamı var? Diyorum, ama sinir olunca hiçbiri işe yaramıyor, kendim bunların olacağını bilsem de olmuyor, sinirimi nasıl kontrol edebilirim? Sizin kendiniz için iyi ve işe yarar bulduğunuz bir teknik var ise bana anlatabilir misiniz? Veya psikolog veya o tarz şeyler var ise tavsiyeleriniz neler olur? Çoğu zaman sinirlendiğim konu da, sakinleştikten sonra hatalıysam hatamı kabullenebiliyorum, veya ben buna niye bu kadar tepki gösterdim diyebiliyorum, sinirliyken mantıksız sözler söylüyorum, söylerken mantıksız olduğunu da biliyorum, ama sinir olunca düşünmeden konuşuyorum.

Son düzenleme:
İlaç almam :D Teknikler varmıdır, veya bunlar için bir kitab tavsiyesi? 7/24 sinirlenen bir insan değilim, ama sinirlenince de kendimi tutmuyorum, ama kolay kolay fiziksel şiddet yapmam.

İlaç almam :D Teknikler var mıdır, veya bunlar için bir kitab tavsiyesi? 7/24 sinirlenen bir insan değilim, ama sinirlenince de kendimi tutmuyorum, ama kolay kolay fiziksel şiddet yapmam.

Kum torbası olan spor salonuna yazıl o zaman. Spor yapamazsan kum torbasını yumruklarsın

Yeni konular

Geri
Yukarı