Duman grubu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence öyle. Düzgün dinleyicileri tenzih ederek söylüyorum. Ama çevremde de olan "aBi DuMaN yHaa KaAn AşKıM" diyen bi ton ergen olduğu için böyle söyledim.
Hocam onlar genelde benim gibi 14-18 yaş aralığında olan ve karşısına çıkan dertleri büyüten, popüler kültür kölesi olmayı sadece havalı olduğunu sandığı için reddeden ve ayrıca ergenliğin zirvesini yapmış insanlar. Rock hakkında gram bilgisi olmadığı halde sadece kız düşürmek için böyle takılıyorlar, yoksa rock kitlesini oluşturdukları falan yok, hatta metrobüste hava olsun diye "Aman Aman" dinleyip eve gidince "O Sen Olsan Bari" dinlediğine yemin edebilirim.

Hocam onlar genelde benim gibi 14-18 yaş aralığında olan ve karşısına çıkan dertleri büyüten, popüler kültür kölesi olmayı sadece havalı olduğunu sandığı için reddeden ve ayrıca ergenliğin zirvesini yapmış insanlar. Rock hakkında gram bilgisi olmadığı halde sadece kız düşürmek için böyle takılıyorlar, yoksa rock kitlesini oluşturdukları falan yok, hatta metrobüste hava olsun diye "Aman Aman" dinleyip eve gidince "O Sen Olsan Bari" dinlediğine yemin edebilirim.
Doğrudur hocam. Ben daha çok Ahmet Kaya, Hasret Gültekin, Erkan Oğur, Mikail Aslan ve Anadolu Rock dinlediğim için uzağım.

İzlemediyseniz, Sound of Istanbul - Crossing The Bridge belgeselinin bir bölümünde Duman'da vardı ki genel olarak izlenmesi gereken bir belgesel.
Bir kısmını izledim hocam.
Gayet güzel fakat son zamanlarda ergenler tarafından işgal ediliyor. Bu durumdan hoşnut değilim sadece.
Günümüz popüler kültürü her şeyden nasip aldırıyor ne yazık ki.
Müziklerini de sevmiyorum ama zevkler tartışılmaz. Fakat kitlesi inanılmaz rezalet bir kitle.
Katılmıyorum, neredeyse herkesin kanser kitlesi var. Dumanın diğerlerine oranla daha iyi olması bence bir artıdır.
Yaşım 16 ve yaşıtlarım Ben Fero, Ezhel dinleyerek zevk alıyor ama ben Barış Akarsu, Cem Karaca, Can Gox, Duman dinlemekten keyif alıyorum. Bu tür müzikler dinlememe sebep olan isimlerde Manga ve Duman'dır.
Bende öyleyim, Duman, Model, maNga, Cem Karaca favori dörtlüm.
Güzel grup, özellikle Türkçe Rock'a ve gitar sololarına meraklı olan herkes Batuhan Mutlugil'i biliyordur. Ne kadar severek dinlesem de Mor ve Ötesi ve MaNga'nın yerini alamayacak bir grup bana göre. Onların yaptığı müzik çok daha farklı. Ama genel olarak Türkçe Rock'ı iyi buluyorum.
Kısmi olarak katılıyorum, maNga Eurovision da bizi ikinci yapan grup fakat Duman katılsaydı nasıl olurdu hep merak etmişimdir.
Türkçe Rock tarihinde yerini yıllar öncesinden sağlamlaştırmış bir gruptur. Müziklerini kendimi bildim bileli severim.
Katılıyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı