Durduk yere artistlik yapan iş arkadaşlarına karşı nasıl davranılmalı?

BlackArch

Hectopat
Benimle aynı konumda çalışıp kendini patronummuş gibi gören, Emir kipiyle konuşan birine karşı nasıl davranmalıyım? Onun seviyesine düşsem veya tutup dövsem bu sefer ben suçlu olacağım ama sürekli alttan almak da zihnen yoruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzünü çevirip dinlememeni tavsiye ederim, çok takmayın.
Bu sefer de bana söz geçirebildiğini zannedip üslubunu devam ettiriyor ama .
Sen de Emir kipiyle konuş, ve laf sokmak için fırsat kolla. Her soktuğun lafta rahatlayacaksın.
Anlayacağı dil o zaten de benim kişilik yapıma uygun değil insanlara patronluk taslayarak eğlenmek falan.
Dayak istememesi gerektiğini söyle.
Benden zayıf bir tip istesem kolay döverim ama gururuna yediremeyip ertesi gün bıçakla gelecektir başımı ağrıtmak istemiyorum.
Ona patronun olmadığını ve seninle böyle konuşmaması gerektiğini söyle.
Bunun farkında olabilecek birisi zaten o şekilde konuşmaz ki boşuna söylemiş olurum .
Ateşe ateşle karşılık ver.
Ortak iş yapıyoruz maalesef iş güme gider öyle yaparsam.
Şirket içi kavgalar da iki çalışan da kovulur.

Bu nedenle umursamayın. Bir şey emrediyorsa kendince yapmayın. Bu kadar basit.
Ortak iş yaptığımız için mecburen muhattap olmak zorundayım ne yazık ki.

benim başıma geldiğinde uyguladığım bir yöntem var.

mümkünse herkesin içerisinde "hayır" de . sadece hayır. örneğin;

-şu dosyayı hard copy al getir
+hayır. yapmam.

bir anda durup irkiliyorlar. sonra sen tekrar ediyorsun. Yapar mısın demediğiniz sürece yapmam diyorsun. ve mümkün olduğunca sakin ve usturuplu oluyorsun. onlara koz vermiyorsun.
onlar da bundan sonra dikkat ediyorlar.

Bu sefer de bana söz geçirebildiğini zannedip üslubunu devam ettiriyor ama .

Anlayacağı dil o zaten de benim kişilik yapıma uygun değil insanlara patronluk taslayarak eğlenmek falan.

Benden zayıf bir tip istesem kolay döverim ama gururuna yediremeyip ertesi gün bıçakla gelecektir başımı ağrıtmak istemiyorum.

Bunun farkında olabilecek birisi zaten o şekilde konuşmaz ki boşuna söylemiş olurum .

Ortak iş yapıyoruz maalesef iş güme gider öyle yaparsam.

Ortak iş yaptığımız için mecburen muhattap olmak zorundayım ne yazık ki.
Nerede çalışıyorsunuz? Bıçakla gelebileceği kadar rahat birisi ve is yeri ise bırakın verin istifanızı gitsin. Veya gerçek patrona söyleyin, durumu anlatın.

Geri
Yukarı