Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Ben nedense durduk yere gülümsüyorum. Bilmiyorum, gülünecek ortam yok, söz yok ama gülümsüyorum. Hatta bu yüzden bana sınıfta sınıf rehber öğretmenim tarafından Haydar lakabı takıldı. Bir de nedense birisi bana nasihat verirken, hoca sözlüye kaldırdığında veya pek tanımadığım veya az tanıdığım biriyle benim hakkında konuşurken ağlamaklı oluyorum ve konuşamıyorum. Neden olabilir? Mesela bugün matematik öğretmeni beni sözlüye kaldırdı ve cevap veremedim. Okul psikolojik danışmanına gittim, ağlamaklı olmanın veya ağlamanın sebebi kendini ifade edememen diyor. Ama gülümseme konusunda bir şey demedi.

Çok ciddi bir şey olduğunu düşünüyorsanız psikiyatriste başvurun yoksa ara sıra bende de oluyor ciddi ortamlarda gülme geliyor bir keresinde hoca dövecekti gülüyorum diye.Ağlamayı bilmiyorum sizi bir yakın arkadaş gibi tanımıyorum duygusalliktan da olabilir.

Çok ciddi bir şey olduğunu düşünüyorsanız psikiyatriste başvurun yoksa ara sıra bende de oluyor ciddi ortamlarda gülme geliyor bir keresinde hoca dövecekti gülüyorum diye.Ağlamayı bilmiyorum sizi bir yakın arkadaş gibi tanımıyorum duygusalliktan da olabilir.
Bu durumlar uzaktan eğitimden sonra oldu. Ciddi olduğunu düşünüyorum, yani bende genelden psikolojik rahatsızlık var sanırım. Bi' ara kafam çok kaşınıyordu, sanırım 1-2 yıl önce. Kaşıyınca yaralar oldu doğal olarak. Sonra nedense sürekli kafamı yolmaya başladım. Bu durum da hala devam ediyor. Bu durumlardan önce de ilkokulda saçımı kıvırıyordum.

Yardım etmiyor demedim ki. Sadece bu durumun neden kaynaklandığını sordum.
Bu sorun fizyolojik olamayacağına göre psikolojik. Muhtemelen geçmiş yaşantılar vs seans yapmadan seni tanımadan kimse bilemez. O yüzden psikolojik destek almalısın. O rehberlik hocan yardım etse zaten buraya bu konuyu açmazdın. Üstüne düşeni yapmayıp kolaya kaçmış normalde senin durumu takip etmek zorunda mevzuata göre.

Geri
Yukarı