Duvardaki küften nasıl kurtulabiliriz?

mergen_t

Hectopat
Daha fazla  
Yakin zamanda yurt disina egitim icin geldim. Kalacak baska bir yerim olmadi icin ilk buldugum yerlerden birisini kiraladim. Aradan egcen zamanda farkettigim kadariyla evdeki su tesisatinda bir sizinti var, ve yalnizca dusa girince sizintidan dolayi banyoda yerler islaniyor. Banyo fayans kapli oldugu icin sudan kaynakli bir sikinti olmuyor ancak duvarin diger tarafinda kuf olusmaya basladi. Bunu ev sahibine soyledim ama cevap dahi vermedi. Kira donemim bitince depozitomun uzerine yatacak gibi bir his var icimde o yuzden bu kufe bir cozum bulmam gerekiyor.

Kira sozlesmem bitene kadar dikkat etmem gereken ne var? Haftada bir kuflu yeri silmek vs geldi aklima ama cozum mu bilemedim.

Ayrica evden cikmadan hemen once kufu buyuk oranda gizlemek icin yapabilecegim bir sey var mi?

Not: Bunu hangi konu basligi altinda sormam daha iyi olur bilemedim, ev temizligi vs. gibi bir konu bulamadigim icin. Moderator arkadaslar daha uygun bir konu basligi varsa onun altina tasiyabilirse sevinirim.

Hocam size güzel geçiçi bir çözüm daha sonra da kalıcı çözüm önereceğim. Öncelikle var olan küften kurtulalım. 2 yemek kaşığı kabartma tozunu (ya da karbonat) 700 ml su ile karıştır ve içine 2 yemek kaşığı da tuz ekle. Tüm bu karışımı spreyli bir şişenin içine al ve 2 yemek kaşığı da oksijenli su ekle Şişeyi iyice çalkala ve küflü bölgeye yoğun bir şekilde püskürtüp 3 ila 5 dakika bekle. Sonra da bir temizleme fırçası ya da süngeri alarak iyice ov. Bu işlem seni var olan küften kurtarır. Sonra evi tamamen havalandır. Küf ve rutubeti tetikleyen genelde havasız ortamlardır. Çok karanlık bir ortam da küf oluşmasını tetikler. Duvarınızı bir alçı ustasına vs. gösterin duvarın içine nüfuz eden küfü engellemekte size yardımcı olabilir.

Hocam size güzel geçiçi bir çözüm daha sonra da kalıcı çözüm önereceğim. Öncelikle var olan küften kurtulalım. 2 yemek kaşığı kabartma tozunu (ya da karbonat) 700 ml su ile karıştır ve içine 2 yemek kaşığı da tuz ekle. Tüm bu karışımı spreyli bir şişenin içine al ve 2 yemek kaşığı da oksijenli su ekle Şişeyi iyice çalkala ve küflü bölgeye yoğun bir şekilde püskürtüp 3 ila 5 dakika bekle. Sonra da bir temizleme fırçası ya da süngeri alarak iyice ov. Bu işlem seni var olan küften kurtarır. Sonra evi tamamen havalandır. Küf ve rutubeti tetikleyen genelde havasız ortamlardır. Çok karanlık bir ortam da küf oluşmasını tetikler. Duvarınızı bir alçı ustasına vs. gösterin duvarın içine nüfuz eden küfü engellemekte size yardımcı olabilir.
Hocam cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Ancak eve usta cagirmam mumkun degil. Ogrenciyim ve burada o tarz isler cidden oldukca pahali.

Yeni konular

Geri
Yukarı