Küfür Etmekten Nasıl Kurtulabiliriz?

Daha az sinirlendiren oyunlar oynamayı deneyin. LoL oynamayı bırakın. :D Küfretmemek için eğlenmek gerekir. Bunun içinde iyi bir oyuncu olup sizin eğlencenizi bozan adamları susturup keyfinize bakabilirsiniz.
Ya sadece LoL de olan bir durum değil bu. Öyle olsa silerim oyunu zaten :D

Benim de agzim cok bozuktur sorma, bakmayin burada ve ailemin yaninda efendi takildigima. Daha gün isigina cikmamis küfürlerim var o derece.
Bize örnek olman lazım abi... Bir bu kadar da yerin altında var diyorsun yani :D

Küfür etmek çok kötü be hocam. Yani o kelimeyi söyleyince sinirin geçiyor mu? Ne kazanıyorsun? Ya tamam kendini tutamadığın zamanlar olabilir. En azından hafif kelimeler kullan. Örneğin ben sinirlenince (kusura bakmayın) 'hıyar herif, salak' gibi şeyler kaçırıyorum.

Yani o kelimeyi söyleyince sinirin geçiyor mu?
Yalan yok, geçiyor sinir bir bakıma. Ama günah olduğunu hatırladıkça etmiyorum. Anaya ve benzeri değerlere asla küfür etmem ama. Arkadaş ortamından etkilendiğim doğrudur, her ne kadar eskiden etkileyebileceğine inanmasam da etkiledi.

Bence kurtulmanın tek yolu ne olursa olsun kendinin kibar sakin ve güzel davranışlarıyla insanlara örnek olabilecek bir kişi olarak düşünmelisin o zaman biraz faydası olabilir.

Acikcasi örnek almaniz icin degil, sadece insanlar saygili ya da seviyeli ise ben iki kat seviyeli oluyorum. Ama öyle insanlar var Can Yücel burada cok iyi anlatmis. :)
Kim ne yaparsa karşılığını görür abi. İyiliğe iyilik, kötülüğe kötülük :)
Ama şimdi Allah var, hakedenlerde oluyor.
Kesinlikle. Yoksa boş yere kimseye küfür edilmez.
Küfür etmek çok kötü be hocam. Yani o kelimeyi söyleyince sinirin geçiyor mu? Ne kazanıyorsun? Ya tamam kendini tutamadığın zamanlar olabilir. En azından hafif kelimeler kullan. Örneğin ben sinirlenince (kusura bakmayın) 'hıyar herif, salak' gibi şeyler kaçırıyorum.
Onları da diyorum. "Gerizekalı, andaval, beyinsiz" tarzı kullanıyorum ama daha ağırını hak edenler de oluyor. Sinirim geçmiyor, aksine daha da çoğalıyor. Ama başka bir şey gelmiyor. Gidip dövemem ya adamı :D Bilmiyorum kötü bir şey tabi ki.
Yalan yok, geçiyor sinir bir bakıma. Ama günah olduğunu hatırladıkça etmiyorum. Anaya ve benzeri değerlere asla küfür etmem ama. Arkadaş ortamından etkilendiğim doğrudur, her ne kadar eskiden etkileyebileceğine inanmasam da etkiledi.
Arkadaş ortamı her şeyi etkiliyor. Boşuna demiyorlar arkadaş ortamını iyi seç diye. Bu kadar insan küfür, uyuşturucu, sigara tarzı kötü şeylere kendi başlamıyor. Hep arkadaş ortamı..

Bence kurtulmanın tek yolu ne olursa olsun kendinin kibar sakin ve güzel davranışlarıyla insanlara örnek olabilecek bir kişi olarak düşünmelisin o zaman biraz faydası olabilir.
Sakin kalabildiğim zamanlar da oluyor da işte birikmişlik oluyor bu kez de :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı