Duygu sömürüsü yapan 2. el dolandırıcılarına inanmayın

Dolandırıcılar her yerde. Denk geldiniz mi bilmiyorum geçen gün şahit oldum yazmak istedim. Ankara'dayım, self yıkama istasyonunda aracımı yıkarken elemanın biri geldi arabasıyla ve havalimanında çalıştığını, gümrük, free shop vs. detaylar vererek anlatmaya başladı. İşin garip tarafı bunları anlatırken bel kemerine taktığı sözde apron kartlarına benzer bir THY kartlığı ile olaya dahil oldu bozuntuya vermeden dinledim. Ağzı o kadar iyi laf yapıyor ki işin içinde olmasam ve asıl kartın gerçeğini yakamda taşımasam inanacağım. Bagajında bir çanta sahte parfümü 5'de 1 fiyatına satmaya çalışıyor. Gümrükten aldım, orjinal mallar vs. anlattı durdu. Kartı görebilir miyim? dedim "buna gerek yok" dedi. Sonrasını anlatmak istemiyorum, çok hoş bir dialog yaşanmadı.
Hiç bir THY ya da gümrük muhafaza memuru bu işin içerisinde olamaz. Özellikle gümrüklü mal yalanları ile çok fazla sahtecilik yapılıyor. Kaldı ki bu parfümler sahteninde sahtesi. Sakın ola tezgahta, sosyete pazarlarında, elden vs. bu gibi parfüm satıcılarına inanmayın paranızı da kaptırmayın.

Ben de benzerini yaptığımdan bir şey diyemeyeceğim açıkçası.

Hani fiyatı biraz düşürmek için "öğrenciyiz yap bir güzellik 3.7 değil 3.6 olsun" gibi söylemlerde bulundum ama "staj param yatınca gerisini ödeyeceğim" lafı. :D :D

Bana inanın ama bunlara inanmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünü alınca bürüneceği kişilik:

Buna aslında evet diyeceksin. "250sini kapora direkt güvence olarak at 500 ünü param güvende ile at" deyip poşete sıçıp, kargolayıp yollayacaksın.

Berber dükkanı mıyım ulan ben?

Onlarda bile
1689337936540.png
böyle şeyler yazıyor.

@KeyN_N anlaşılan aynı dolandırıcı. Her üründe şansını deniyor.
Aynı dolandırıcı yerine gruplaşma da olabilir. Gruplaşıp ülkenin farklı illerindeki ilanlara aynı mesajı gönderip dolandırmaya çalışan insanlar gördük bu ülkede ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı