DVD girişi olmayan laptopa DVD'den program yüklemek

FortmanForever

Centipat
Makaleler
1
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1650
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600h
Merhaba. Laptopuma Adobe Creative Suite 4 web premium kurmak istiyorum fakat bende ürün CD şeklinde ve laptopumda CD girişi yok. Evde 1 tane de CD okuyucu laptop var fakat o daha eski ve yavaş bir bilgisayar. CD'lerdeki dosyaları flash belleğe aktarmama rağmen ürün uygulama 1, uygulama 2, uygulama 3 şeklinde olduğu için bir türlü yeni laptopa yükleyemiyorum. (uygulama 1-2-3 derken şöyle oluyor uygulama 1 CD'sini takıyorsun kurulum bitti 2'yi tak diyor sonra 2 de bitince 3'ü tak diyor.) Flash belleği CD'ye çevirme yöntemini deniyordum fakat ISO programının 300 MB sınırı vardı bu yüzden yapamadım. Yardımcı olur musunuz? (not: Kurmak istediğim ürünün eski sürüm olduğunu biliyorum.)

Merhaba. Laptopuma Adobe Creative Suite 4 web premium kurmak istiyorum fakat bende ürün CD şeklinde ve laptopumda CD girişi yok. Evde 1 tane de CD okuyucu laptop var fakat o daha eski ve yavaş bir bilgisayar. CD'lerdeki dosyaları flash belleğe aktarmama rağmen ürün uygulama 1, uygulama 2, uygulama 3 şeklinde olduğu için bir türlü yeni laptopa yükleyemiyorum. (uygulama 1-2-3 derken şöyle oluyor uygulama 1 CD'sini takıyorsun kurulum bitti 2'yi tak diyor sonra 2 de bitince 3'ü tak diyor.) Flash belleği CD'ye çevirme yöntemini deniyordum fakat ISO programının 300 MB sınırı vardı bu yüzden yapamadım. Yardımcı olur musunuz? (not: Kurmak istediğim ürünün eski sürüm olduğunu biliyorum.)
Portable dvd okuyucular var. Onları kullanabilirsiniz 150-200 lira fiyatları vardı. Boşuna almayın gereksiz bir harcama olur. DVD to ISO yapan programlar olması lazım. DVD'yi takıyorsunuz onu okuyup ISO dosyasına çeviriyor. ISO dosyasına çift tıkladığınızda aynı DVD gibi içi açılıyor ve dosyalar gözüküyor. Bunu windows yapıyor dosya yöneticisi üzerinden. 3 DVD'yi, ISO dosyasına çevirip hepsini açıp kuruluma devam edebilirsiniz. Veya eski bilgisayara kurulum yapıp direkt kurulmuş programı taşımayı deneyebilirsiniz.
DVD'yi ISO'ya çevirip kurulum yaparken program DVD'yi görüp gerekli lisansları kontrol ettikten sonra kurulum yapar böyle orijinal diskler ve programlar. Veya diskte kod vardır kurulumdan sonra kodu yazarsınız. Eğer kod varsa sorunsuz bir şekilde ISO'ya çevirip kurulum yapabilirsiniz ama kod yoksa ve lisansla çalışıyorsa işiniz zor. Crack ise direkt olarak ISO'ya çevirip kurulum yapabilirsiniz.

DVD to ISO
Bu program ile dvd'yi takıp iso dosyasına çevirebilirsiniz.

Portable DVD okuyucular var. Onları kullanabilirsiniz 150-200 lira fiyatları vardı. Boşuna almayın gereksiz bir harcama olur. DVD to ISO yapan programlar olması lazım. DVD'yi takıyorsunuz onu okuyup ISO dosyasına çeviriyor. ISO dosyasına çift tıkladığınızda aynı DVD gibi içi açılıyor ve dosyalar gözüküyor. Bunu Windows yapıyor dosya yöneticisi üzerinden. 3 DVD'yi, ISO dosyasına çevirip hepsini açıp kuruluma devam edebilirsiniz. Veya eski bilgisayara kurulum yapıp direkt kurulmuş programı taşımayı deneyebilirsiniz.
DVD'yi ISO'ya çevirip kurulum yaparken program DVD'yi görüp gerekli lisansları kontrol ettikten sonra kurulum yapar böyle orijinal diskler ve programlar. Veya diskte kod vardır kurulumdan sonra kodu yazarsınız. Eğer kod varsa sorunsuz bir şekilde ISO'ya çevirip kurulum yapabilirsiniz ama kod yoksa ve lisansla çalışıyorsa işiniz zor. Crack ise direkt olarak ISO'ya çevirip kurulum yapabilirsiniz.

DVD to ISO
Bu program ile DVD'yi takıp ISO dosyasına çevirebilirsiniz.

Orijinal ürün hocam. Flash bellek ile dosyaları almıştım şu an ISO'ya çeviriyorum. Umarım olur.

Dosya Ekleri

• Adobe Creative Suite 4 Web Premium Yüklemesi - İlerleme 3.07.2023 14_11_11.png
    Adobe Creative Suite 4 Web Premium Yüklemesi - İlerleme 3.07.2023 14_11_11.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 9
Geriye kalan son seçenek o galiba. CD okuyabilen bilgisayar HDD olduğu için birkaç saat sürecek muhtemelen. Deneyince sonucu yazarım.
Hocam HDD ile alakası yok. CD okuma hızları 10-12mb/s arasıdır. CD hızı yavaş. HDD ile alakası yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı