DVD-ROM Sürücüsü YOK!

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Sorunumu kısaca açıklayayım arkadaşlar.
Daemon Tool yükledim bir oyun kurdum ve tekrarda daemon toolsu sildim.
Daha sonra DVD-ROM gözükmemeye başladı. ne yaptıysam olmadı Laptop daha sıfır yani donanımsal bir sorun olacağını sanmıyorum.
çalışıyor ve dönüyor ama PC'de ne gözüküyor nede CD okuyor.
internette yazan bir çok çözümü denedim kayıt defteri işte deamon tool kur sil vs hiç biri işe yaramadı hatta DVD-ROM aygıtını söktüm tekrar taktım görür diye o da olmadı.
daemon tool yükleyince BD-ROM olarak geri geliyor ama işlevi yok.

Ek Olarak ; Başka bir DVD-ROM takarak format attım ve eski DVD-ROM u taktım bir kaç defa gördü ve yine kayboldu. Virüs taraması driver vs komple güncel zaten daha yeni formatlandı. Bu konuda ciddi anlamda yardımcı olabilecek birisi var mıdır?

Bilgisayar ;

MSI PE60 6QE modelidir.

Aygı yöneticisinden görünüm;

DVD-ROM (2).png

Bilgisayarımdan görünüm ;

DVD-ROM (1).png
DVD-ROM (1).png

Lütfen bilen eden varsa yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce aygıt yöneticisinden donanım değişikliklerini tarayın. Eğer çözüme ulaşılmazsa, laptop'ın arka kapağını açıp dvd'nin vidasını söküp dvd'yi çıkarıp tekrar taktıktan sonra dvd sürücüsü yüklenecektir. Bu sayede tekrardan kullanabileceksiniz.

hocam onu yaptım ama değişen birşey olmadı driverını sitesinden indiremiyorum çünkü çince bir pop hatası veriyor ve inmiyor. yani vida söküp taktım tekrar görmedi. Mesela dün akşam görüyordu şuan açtım pc yi görmüyor.

++++++++++++

Driver ı silinmiş. Ürünün sitesinden bulabilirsin diye tahmin ediyorum.
hocam sitesinde var ama inmiyor.

hocam onu yaptım ama değişen birşey olmadı driverını sitesinden indiremiyorum çünkü çince bir pop hatası veriyor ve inmiyor. yani vida söküp taktım tekrar görmedi. Mesela dün akşam görüyordu şuan açtım pc yi görmüyor.

++++++++++++

hocam sitesinde var ama inmiyor.
Eğer her şeyi yaptıysan servis gibi duruyor.

Eğer her şeyi yaptıysan servis gibi duruyor.
anladım ama cihaz önceden yapmıyordu yani donanımsal bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten daha 1 sene bile olmadı cihazı alalı en fazla 4-5 ay.Yarın servisi arayacağım bakalım bu "daemon tools" yükledikten sonra farkettim böyle olduğunu format sonrası geldi fakat yine kayboldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı