DVD sürücüsündeki .dat dosyası kopyalanmıyor

tanerizm

Hectopat
Makaleler
1
Yer
4 Ekim 2003 Bostancı Duman Konseri
Biraz eski bir DVD sürücüsündeki videoyu bilgisayarıma kopyalamak istiyorum. CD'nin içerisinde .dat uzantılı bir biçimde buldum videoyu fakat bilgisayara kopyalama işlemi yaparken yapıştır dediğimde hesaplanıyor diyor ve öyle kalıyor kopyalamıyor. Çözümü nedir acaba?

Daemon Tools gibi harici programlarla dener misin imaj olarak kopyalamayı, o zaman da alamıyorsan fiziksel hasar vardır yüksek ihtimal. Belli bir yere kadar oynatabiliyorsan VLC'nin de kayıt özelliği var deneyebilirsin.

DVD'lerde kopya koruması bulunmakta. Bu sebeple, DVDShrink, DVDFab vb programlar aracılığıyla kopyalamalısınız.

NOT: .dat dosyasını baz alarak, film DVD'leri için söylüyorum.

DVD'lerde kopya koruması bulunmakta. Bu sebeple, DVDShrink, DVDFab vb programlar aracılığıyla kopyalamalısınız.

NOT: .dat dosyasını baz alarak, film DVD'leri için söylüyorum.
Film DVD’si değil.1 saatlik eski bir düğün kaydı. DVDShrink indirdim fakat DVD shrink encountered an error and cannot continue hatası veriyor.

Film DVD’si değil.1 saatlik eski bir düğün kaydı. DVDShrink indirdim fakat DVD shrink encountered an error and cannot continue hatası veriyor.
Fotoğrafçı da sonuçta film DVD'si formatında hazırlamıştır ama kopya koruması olmayabilir. Bu durumda, DVD'nizin çizik/hasarlı olması muhtemel. NERO'nun DVD'lerden veri kurtaran ücretsiz bir programı vardı (Adını hatırlamıyorum), onu deneyebilirsiniz.

DVDShrink'i de yıllardır kullanmıyorum. Aldığınız hataya yorum yapamayacağım ama eski bir program olduğu için Windows uyumsuzluğu olabilir(?) ):

Son düzenleme:
Fotoğrafçı da sonuçta film DVD'si formatında hazırlamıştır ama kopya koruması olmayabilir. Bu durumda, DVD'nizin çizik/hasarlı olması muhtemel. NERO'nun DVD'lerden veri kurtaran ücretsiz bir programı vardı (Adını hatırlamıyorum), onu deneyebilirsiniz.

DVDShrink'i de yıllardır kullanmıyorum. Aldığınız hataya yorum yapamayacağım ama eski bir program olduğu için Windows uyumsuzluğu olabilir(?) ):

Hocam Movavi kullanarak MP4 formatına dönüştürmeyi başardım fakat 1 saatlik videoda 7:59'dan sonrası görüntüsüz yalnızca ses olarak dönüşüyor. DVD üzerinden izleyince tamamı sorunsuz fakat dönüştürünce aynı şekilde dönüşmüyor. Bununla ilgili bir bilginiz var mı acaba?

DVD'nizde tam 7:59'da bir hasar mevcut o zaman; Bu kesin... Farklı bir dönüştürücü deneyebilir ya da bir video editör ile o bölümden 1 saniye/dakika silmeyi deneyebilirsiniz.

EK: Yine eski bir program (AutoGK) ve yavaş çalışıyor ama hasarlı kısımları atlama vardı diye hatırlıyorum.

NOT: İlk önce DVD Decrypter ile DVD'yi kopyalamak gerekiyordu sanırım...

Son düzenleme:
DVD'nizde tam 7:59'da bir hasar mevcut o zaman; Bu kesin... Farklı bir dönüştürücü deneyebilir ya da bir video editör ile o bölümden 1 saniye/dakika silmeyi deneyebilirsiniz.

EK: Yine eski bir program (AutoGK) ve yavaş çalışıyor ama hasarlı kısımları atlama vardı diye hatırlıyorum.

NOT: İlk önce DVD Decrypter ile DVD'yi kopyalamak gerekiyordu sanırım...

Çok teşekkürler hocam videonun büyük bir kısmını kurtararak kopyaladım sayenizde bayağıdır uğraşıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı