DVI to VGA veya HDMI to VGA Aygıtlarında Gecikme

Jan

Hectopat
Yer
Muğla,Ortaca
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

Ekran kartımda DVI ve HDMI girişi var fakat monitörüm yalnızca VGA destekliyor. Şimdi sorum şu;

Aktif DVI to VGA yada HDMI to VGA dönüştürücüler kullansam, herhangi bir görüntü kaybım olur mu? Oynadığım oyunlarda 50 milisaniyenin bile çok büyük önemi var bu sebeple maximum gecikmenin 10ms olması gerekli.

Altın uçlu aktif dönüştürücü kullansam veya farklı dönüştürücüler kullansam ortaya çıkacak sorunları ve gecikmeyi en aza indirebilir miyim? Veya farklı neler yaparak gecikmeyi ve oluşabilecek sorunları en aza indirebilirim?
Forumdaki diğer konuları okudum fakat benim sorunuma çözüm olabilecek bir yazı bulamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

@fullmetal Hocam sanırım sen bilgilisin bir bakarsan sevinirim.

Ben de bir süre DP to VGA aktif dönüştürücü kullanarak eski monitörümle idare ettim. Tabiki bir gecikme olacak. Bu gecikmeyle ilgili bir ölçüm yapıldığını sanmıyorum. Kullanıp kendin deneyimlemen gerekir.

Ben de bir süre DP to VGA aktif dönüştürücü kullanarak eski monitörümle idare ettim. Tabiki bir gecikme olacak. Bu gecikmeyle ilgili bir ölçüm yapıldığını sanmıyorum. Kullanıp kendin deneyimlemen gerekir.

Hocam siz kullanırken gecikme ortalama ne kadardı? 5-10 milisaniye mi, yoksa 1-2 saniye kadar varmıydı?

Sanmıyorum. 1 saniye çok uzun bir süre(oyun içi tepkime süreleri baz alındığında). O kadar olmaz gecikme.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Son bir soru daha Display Port to VGA, DVI to VGA veya HDMI to VGA gibi dönüştürmeler farklılık gösterirmi? En iyisi hangisi olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı