Dwm st Alpha paketini patch ederken hata almak

Syntax Error

Hectopat
Şu paketi patch ederken hata alıyorum:
Girdiğim komut:

Kod:
patch < st-alpha-0.8.2.diff

Aldığım hata:

Kod:
patching file config.def.h
patching file config.mk
Hunk #1 FAILED at 16.
1 out of 1 hunk FAILED -- saving rejects to file config.mk.rej
patching file st.h
Hunk #1 succeeded at 121 (offset 1 line).
patching file x.c
Hunk #3 succeeded at 685 (offset -5 lines).
Hunk #4 succeeded at 745 with fuzz 2 (offset -5 lines).
Hunk #5 FAILED at 1013.
Hunk #6 succeeded at 1021 (offset -6 lines).
Hunk #7 succeeded at 1041 (offset -6 lines).
Hunk #8 succeeded at 1893 (offset -6 lines).
1 out of 8 hunks FAILED -- saving rejects to file x.c.rej

Galiba elle ayarlamam lazım ama ne yazacağım veya hangi satıra yazacağım bilmiyorum.

Şu paketi patch ederken hata alıyorum:
Girdiğim komut:

Kod:
patch < st-alpha-0.8.2.diff

Aldığım hata:

Kod:
patching file config.def.h
patching file config.mk
Hunk #1 FAILED at 16.
1 out of 1 hunk FAILED -- saving rejects to file config.mk.rej
patching file st.h
Hunk #1 succeeded at 121 (offset 1 line).
patching file x.c
Hunk #3 succeeded at 685 (offset -5 lines).
Hunk #4 succeeded at 745 with fuzz 2 (offset -5 lines).
Hunk #5 FAILED at 1013.
Hunk #6 succeeded at 1021 (offset -6 lines).
Hunk #7 succeeded at 1041 (offset -6 lines).
Hunk #8 succeeded at 1893 (offset -6 lines).
1 out of 8 hunks FAILED -- saving rejects to file x.c.rej

Galiba elle ayarlamam lazım ama ne yazacağım veya hangi satıra yazacağım bilmiyorum.
x.c.rej ve config.mk.rej dosyalarını bir text editörle açarsanız nerede ne yapmanız gerektiği yazar. Patch işleminde hata aldığınızda ne yapmanız gerektiği hakkında videolar bulunuyor youtubede. İsterseniz onları izleyebilirsiniz. Ek olarak Arch kullanıyorsunuz diye her konuyu burada açmak zorunda değilsiniz, hatta hiçbir zaman açmamanız daha iyi olur. En son ilk defa alt bölümlere ayırıldığında girmiştim dağıtıma özel bölümlere. Normal kısımlara açarsanız çok daha fazla kişi açtığınız konuyu görebilir.

x.c.rej ve Config. Mk. Rej dosyalarını bir text editörle açarsanız nerede ne yapmanız gerektiği yazar. Patch işleminde hata aldığınızda ne yapmanız gerektiği hakkında videolar bulunuyor YouTube'da. İsterseniz onları izleyebilirsiniz. Ek olarak Arch kullanıyorsunuz diye her konuyu burada açmak zorunda değilsiniz, hatta hiçbir zaman açmamanız daha iyi olur. En son ilk defa alt bölümlere ayırıldığında girmiştim dağıtıma özel bölümlere. Normal kısımlara açarsanız çok daha fazla kişi açtığınız konuyu görebilir.

Direk patch i yüklemeden içine ne eklendiyse ekledim ne kaldırıldıysa bende sildim öyle yaptım. Yani kendim editledim.

Direk patch i yüklemeden içine ne eklendiyse ekledim ne kaldırıldıysa bende sildim öyle yaptım. Yani kendim editledim.
Anladım, eğer dediğimi yaparsanız da benzer bir işlem yapıyorsunuz bu arada. Orada belirtiyor hangi dosyalara çıktıların gönderildiğini. O dosyaları açıp bakarsanız hatalı kısımları manuel olarak değiştirmeniz isteniyor.

Geri
Yukarı