DxDiag'da harici ekran kartı gözükmüyor

rihenh

Hectopat
Merhabalar, ASUS marka bir laptop aldım ve dün içine Windows kurdurttum. Size başıma gelen olaylar silsilesinden bahsedeyim.

DxDiag'ı açtığımda harici ekran kartım RTX 3050 olmasına rağmen "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" olarak görünüyordu. (şunu da belirtmeliyim ki aygıt yöneticisinde ekran kartımı görebiliyorum.)

Oyun testi yaptım ama aslında almam gereken FPS değerlerinin birazını bile alamadım. Bu da ekran kartımı kullanamadığımı düşündürttü.

GeForce Experience uygulamasında sürücümün 471.41 olduğu ve güncel olduğu yazıyordu. NVIDIA'nın sitesinden baktığımda RTX 30 serisi ekran kartları için en güncel sürümün 471.11 olduğunu gördüm ve kurmak istedim fakat şöyle bir hata aldım: "bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanım bulamadı."

Daha sonra mavi ekran aldım. Hata kodu: MEMORY_MANAGEMENT.

En son bugün yine mavi ekran aldım. Hata kodu: Drıver_power_state_faılure

Windows güncellemelerinin hepsi tam bu arada. SFC taraması yaptım fakat o da çare olmadı.

Donanım özellikleri:

RTX 3050.
AMD Ryzen 7 5800H.
16 GB RAM.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence garantiye verin, GPU belleklerinde bir sıkıntı olabilir. Minidump dosyalarını paylaşır mısınız? (Mavi ekran için.)

Hocam benim şu an bir işim var ve bilgisayarda değilim, eğer kendiniz analiz etmek isterseniz şu videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama eğer edemem derseniz, ben gün içerisinde müsait olduğum bir saatte yapabilirim.

Ayrıca bu dosyaların amacı mavi ekran aldığımız hataların daha ayrıntılı ve hangi dosyadan, donanımdan kaynaklandığını göstermesidir.

Hocam benim şu an bir işim var ve bilgisayarda değilim, eğer kendiniz analiz etmek isterseniz şu videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama eğer edemem derseniz, ben gün içerisinde müsait olduğum bir saatte yapabilirim.

Ayrıca bu dosyaların amacı mavi ekran aldığımız hataların daha ayrıntılı ve hangi dosyadan, donanımdan kaynaklandığını göstermesidir.
Öncelikle çok sağ olun ilgilendiğiniz için. Ben pek anlamıyorum bu işlerden hocam. Müsait olduğunuz bir vakit baksanız size zahmet. Çok teşekkürler şimdiden.
Sorun çözüldü, sıkıntı dahili ekran kartı sürücüsünün yüklü olmamasından kaynaklıymış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı