Çözüldü DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CeunaX

Centipat
Son zamanlarda bilgisayarımı açıp temizledikten sonra bu hatayla karşılaşmaya başladım. Bazen video izlerken de oluyor, r bazen oyun oynarken de geliyor. Bu sorun nedir?

Screenshot_1.png

Çözüm
Dediğiniz her şeyi yaptım fakat RDR 2 de bir 20 dk oynayınca yine kapandi şu an Cyberpunk 2077 de deneyecegim yine çökerse bildiririm.

Düzeltme: Daha Cyberpunk açılmadan çöktü artık bu sorun nedir donanımsal mıdır format atınca düzelir mi anlamıyorum. Sistemde overclockta yok.

Ve şöylede bir sıkıntı keşfettim RDR oynarken farklı hata verip kapandı video izlerken farklı hata verip kapandı Cyberpunk 2077 oynarken hiç hata vermeden kapandı bir de bilgisayarımı temizledikten sonra olmaya başladı acaba bilgisayarı temizlerken içerde bir şeye zarar vermiş olabilir miyim?

• Link adresinden process Hacker'ı indirin.
  • Programı yönetici olarak açın.
  • Arama yerine Radeon yazın.
  • Resimdeki işlemi yapın. (Radeonsoftware.exe'ye tıklayıp delete yapın. Altındaki cnccmd.exe'ninde kapandığından emin olun.
  • Tekrar oyuna girip test edin.
  • Bu eğer yazılım kaynaklı bir kapanma uyguluyorsa Radeon engelleyecektir.

1625334392479.png

Hala sorununuz çözülmüyorsa aşağıdaki adresten vc++ paketlerini indirip klasöre çıkarın. .bat dosyasını çalıştırıp yüklemelerin bitmesini bekleyin. Bittiğinde PC'ye res atıp deneyin.

DDU ile ekran kartı driverınızı silip silip farklı sürümler deneyin. Önce en sonki beta sürümü deneyebilirsiniz.

Bunların hepsini yaptınız hala sorun devam ediyor ise Cyberpunk direk çöküyor demiştiniz.
Bir Process Monitor kaydı verin. Onu da inceleyelim.

Saygılarımla.
Birçok çözüm yolu olabilir. Ancak en kısa yol için DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp sıfırdan kurabilirsin.

Birçok çözüm yolu olabilir. Ancak en kısa yol için DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp sıfırdan kurabilirsin.

DDU ile silip 20.11.2 WHQL sürümünü kurdum yine aynı hatayı veriyor bir de DDU ile silip en yeni sürümü kurmayı deneyeceğim.

DDU ile silip 20.11.2 WHQL sürümünü kurdum yine aynı hatayı veriyor bir de DDU ile silip en yeni sürümü kurmayı deneyeceğim.

Aşağıdaki yazılımı da indirip kurun. Tekrar deneyin.

Sorun devam ediyorsa sistem size son driverınızı yüklemenizi istiyor.
Ekran kartı modeliniz nedir? Bir de biliyorsanız bilgisayar veya anakart modeliniz.

Aşağıdaki yazılımı da indirip kurun. Tekrar deneyin.

Sorun devam ediyorsa sistem size son driverınızı yüklemenizi istiyor.
Ekran kartı modeliniz nedir? Bir de biliyorsanız bilgisayar veya anakart modeliniz.

Dediğiniz dosyayı kurdum RDR 2 oynarken yine aynı şekilde 2 ekranımda kapandı ve bu sefer bu hata ile karşılaştım ekran kartım Sapphire RX570 Nitro+ anakartım M5A97 EVO r2.0

Dosya Ekleri

• ssasd.png
    ssasd.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 118
Dediğiniz dosyayı kurdum RDR 2 oynarken yine aynı şekilde 2 ekranımda kapandı ve bu sefer bu hata ile karşılaştım ekran kartım Sapphire RX570 Nitro+ anakartım M5A97 EVO r2.0

Merhabalar.
Belgelerime girip Rockstar Games RDR2 içinden settings klasörünü silin. Önce bir yere yedekleyin.

Oyuna girin. Grafik ayarlarından aşağı inip locked kısmını unlocked yapıp Vulkan'ı Direct X seçin kaydedip çıkın. Oyunu yeniden başlatın.

AMD'nin verdiği hata için tdr fix indirip rege kaydedin. Ardından resimdeki ayar yerinden AMD Hata Algılama kapatın.

1625313726527.png

[CODE title="Reg"]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers]
"TdrDelay"=dword:00000014
"TdrDdiDelay"=dword:0000000a[/CODE]

Saygılarımla

Merhabalar.
Belgelerime girip Rockstar Games RDR2 içinden settings klasörünü silin. Önce bir yere yedekleyin.

Oyuna girin. Grafik ayarlarından aşağı inip locked kısmını unlocked yapıp Vulkan'ı Direct X seçin kaydedip çıkın. Oyunu yeniden başlatın.

AMD'nin verdiği hata için tdr fix indirip rege kaydedin. Ardından resimdeki ayar yerinden AMD hata algılama kapatın.

Eki Görüntüle 1094802

[CODE title="Reg"]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers]
"TdrDelay"=dword:00000014
"TdrDdiDelay"=dword:0000000a[/CODE]

Saygılarımla.

Teşekküerler AMD sorunu hakkında bir sorum olacak sadece inen reg dosyasını açıyoruz değil mi ve sonra sorun algılamayı kapatıyoruz.

Teşekküerler AMD sorunu hakkında bir sorum olacak sadece inen reg dosyasını açıyoruz değil mi ve sonra sorun algılamayı kapatıyoruz.

Evet dediğim şekilde deneyin. Sorununuz çözülmez ise yine dönüş yaparsınız. Ama çözüleceğini düşünüyorum. Eğer çözülür ise gelen arkadaşlar da çözümü görmeleri iyi olacaktır. Daha sonradan konuya bakan kişiler için.

Saygılarımla

Evet dediğim şekilde deneyin. Sorununuz çözülmez ise yine dönüş yaparsınız. Ama çözüleceğini düşünüyorum. Eğer çözülür ise gelen arkadaşlar da çözümü görmeleri iyi olacaktır. Daha sonradan konuya bakan kişiler için.

Saygılarımla.

Dediğiniz her şeyi yaptım fakat RDR 2 de bir 20 dk oynayınca yine kapandi şu an Cyberpunk 2077 de deneyecegim yine çökerse bildiririm.

Düzeltme: Daha Cyberpunk açılmadan çöktü artık bu sorun nedir donanımsal mıdır format atınca düzelir mi anlamıyorum. Sistemde overclockta yok

Ve şöylede bir sıkıntı keşfettim RDR oynarken farklı hata verip kapandı video izlerken farklı hata verip kapandı Cyberpunk 2077 oynarken hiç hata vermeden kapandı bir de bilgisayarımı temizledikten sonra olmaya başladı acaba bilgisayarı temizlerken içerde bir şeye zarar vermiş olabilir miyim?

Dosya Ekleri

• amd.png
    amd.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 51
  • sas.png
    sas.png
    247,8 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:

Düzeltme: Daha Cyberpunk açılmadan çöktü artık bu sorun nedir donanımsal mıdır format atınca düzelir mi anlamıyorum. Sistemde overclockta yok.

• Link adresinden process Hacker'ı indirin.
  • Programı yönetici olarak açın.
  • Arama yerine Radeon yazın.
  • Resimdeki işlemi yapın. (Radeonsoftware.exe'ye tıklayıp delete yapın. Altındaki cnccmd.exe'ninde kapandığından emin olun.
  • Tekrar oyuna girip test edin.
  • Bu eğer yazılım kaynaklı bir kapanma uyguluyorsa Radeon engelleyecektir.

1625334392479.png

Hala sorununuz çözülmüyorsa aşağıdaki adresten vc++ paketlerini indirip klasöre çıkarın. .bat dosyasını çalıştırıp yüklemelerin bitmesini bekleyin. Bittiğinde PC'ye res atıp deneyin.

DDU ile ekran kartı driverınızı silip silip farklı sürümler deneyin. Önce en sonki beta sürümü deneyebilirsiniz.

Bunların hepsini yaptınız hala sorun devam ediyor ise Cyberpunk direk çöküyor demiştiniz.
Bir Process Monitor kaydı verin. Onu da inceleyelim.

Saygılarımla.

Çözüm

Geri
Yukarı