Dying Light 2 Denuvo'ya rağmen kırılabilir

Hocam yıllardır tartışılan konuya tekrar girmenin anlamı yok, satın alım gücümüz olmadığı için korsana başvuruyoruz mecbur. İkimiz de olayın farklı taraflarından bakıyoruz ve sonuca ulaşmamız zor. Ben olabildiğince orijinal oyunlara yönelmeye çalışıyorum, bırakın insanlar istediğini yapsın. Zaten bu forum korsana destek vermiyor, biz aramızda konuşuyoruz kılır mı kırılmaz mı diye. Korsanı övmüyoruz ve insanları korsana teşvik etmiyoruz.

Bu tip insanlardan gerçekten o kadar sıkıldım ki size anlatamam. Sanki hayatları boyunca hiçbir şeyi korsan olarak kullanmamış gibi ahkam kesmekten başka bir şey yapmazlar. Şu an bu foruma girdikleri bilgisayarın platformunun bile korsan yani crackli olmasına rağmen. Ya da herhangi bir filmi internetten korsan olarak izlemiş olmalarına rağmen gelip burada emek hırsızlığıdır diye duyar kasmaları yok mu şaka gibi geliyor. Ciddiye alınıp cevap verilmeyecek direkt engellenip geçilecek kişiler kısacası.

Ben DVD dönemi görmüş bir pes oyununu 6 vcd ile kurmuş biri olarak bizde korsanla başladı zaten oyundur filmdir dizidir. Kısaca temelde olan bir şey. Ben inanılmaz korsan oynayan biriydim. Hala da oynarım asla da iki yüzlü davranmam bu konuda lakin bir takıntım var oyunu sevmişsem indirimde eski yeni ayırmadan satın da almışımdır. Ahlaki olarak bu korsan oynadığım gerçeğini değiştirmez ama en azından bir noktada alım gücüm yettiğince aldığım da bir gerçek sadece Steam'de 580 oyunum var ve çoğunu satın aldım. Ölmeden ellerim beni bırakmazsa çoğunu tekrar oynamak isterim.

Ben DVD dönemi görmüş bir pes oyununu 6 vcd ile kurmuş biri olarak bizde korsanla başladı zaten oyundur filmdir dizidir. Kısaca temelde olan bir şey. Ben inanılmaz korsan oynayan biriydim. Hala da oynarım asla da iki yüzlü davranmam bu konuda lakin bir takıntım var oyunu sevmişsem indirimde eski yeni ayırmadan satın da almışımdır. Ahlaki olarak bu korsan oynadığım gerçeğini değiştirmez ama en azından bir noktada alım gücüm yettiğince aldığım da bir gerçek sadece Steam'de 580 oyunum var ve çoğunu satın aldım. Ölmeden ellerim beni bırakmazsa çoğunu tekrar oynamak isterim.

Herkes oyunu orijinal almak ister fırsatı olsa ama önceden orijinal ve korsan oyun kavramları daha oturmamıştı Türkiye'de. Şimdilerde bu kavramlar oturdu fakat alım gücü inanılmaz düştü. Avrupa da en pahalı oyun 70 dolara satılırken Türkiye'de şu an kur farklarından dolayı 1000 TL doğru gidiyor oyun fiyatları. En ucuz oyunlar ilk çıktıklarında 500 liradan aşağı olmuyor artık. Oyun firmalarının bu problemi olmayabilir Türkiye'nin ekonomisinin kötü olması falan ama o zaman böyle fiyatlandırmayla çıkartırsalar benimde problemim olmaz satın almak. Dying Light 2 çıkalı 6 ay oldu şu ana kadar en ucuz 250 liralara falan düştü. Bu oyunu oynayanlar ya da oynamasa bile hakkında birkaç video izleyip inceleme okuyanlar bu fiyatı hak etmediğini bilecek. Oyunun zaten en büyük problemi optimizasyon. Böyle büyük bir sorun varken bu fiyatlardan bu oyunu almak çok saçma. Üst düzey bir bilgisayarda bile problem yaratıyor oyun. Denuvo'da buna neden oluyor biraz. Burada Techland çok açıkçası suçlu bence. Denuvo'yu kaldırmaları gerekiyordu 6 ayın sonunda. Zaten optimizasyonu becerememişler Denuvo oyunun performansını daha çok düşürüyor ona rağmen sırf oyun korsana düşmesin daha çok satın alınsın diye oyunu oynanmayacak hale getirdiler. Zaten yeterince iyi sattı ve şu saatten sonra daha fazla satmayacağı da belli. Kesinlikle 2. oyun 1. oyun kadar ilgi görmeyecek. Bunun suçlusu da Techland. Hem beklentileri yükselttiler ve o yarattıkları beklentileri karşılayamadılar. Hem de 2. oyunun grafiklerinin anım şanım bir şeye benzememesine rağmen optimizasyon tarafında da çuvalladılar. Gönül rahatlığıyla bu oyunu korsan kullanacağım. 50-100 lira falan düşerse ve Denuvo kalkarsa o zaman satın almayı düşünürüm.

Herkes oyunu orijinal almak ister fırsatı olsa ama önceden orijinal ve korsan oyun kavramları daha oturmamıştı Türkiye'de. Şimdilerde bu kavramlar oturdu fakat alım gücü inanılmaz düştü. Avrupa da en pahalı oyun 70 dolara satılırken Türkiye'de şu an kur farklarından dolayı 1000 TL doğru gidiyor oyun fiyatları. En ucuz oyunlar ilk çıktıklarında 500 liradan aşağı olmuyor artık. Oyun firmalarının bu problemi olmayabilir Türkiye'nin ekonomisinin kötü olması falan ama o zaman böyle fiyatlandırmayla çıkartırsalar benim de problemim olmaz satın almak. Dying Light 2 çıkalı 6 ay oldu şu ana kadar en ucuz 250 liralara falan düştü. Bu oyunu oynayanlar ya da oynamasa bile hakkında birkaç video izleyip inceleme okuyanlar bu fiyatı hak etmediğini bilecek. Oyunun zaten en büyük problemi optimizasyon. Böyle büyük bir sorun varken bu fiyatlardan bu oyunu almak çok saçma. Üst düzey bir bilgisayarda bile problem yaratıyor oyun. Denuvo'da buna neden oluyor biraz. Burada techland çok açıkçası suçlu bence. Denuvo'yu kaldırmaları gerekiyordu 6 ayın sonunda. Zaten optimizasyonu becerememişler Denuvo oyunun performansını daha çok düşürüyor ona rağmen sırf oyun korsana düşmesin daha çok satın alınsın diye oyunu oynanmayacak hale getirdiler. Zaten yeterince iyi sattı ve şu saatten sonra daha fazla satmayacağı da belli. Kesinlikle 2. oyun 1. oyun kadar ilgi görmeyecek. Bunun suçlusu da techland. Hem beklentileri yükselttiler ve o yarattıkları beklentileri karşılayamadılar. Hem de 2. oyunun grafiklerinin anım şanım bir şeye benzememesine rağmen optimizasyon tarafında da çuvalladılar. Gönül rahatlığıyla bu oyunu korsan kullanacağım. 50-100 lira falan düşerse ve Denuvo kalkarsa o zaman satın almayı düşünürüm.

Kalkacaktır hocam bazı ilk oyunda kaldırdılar zamanında çünkü oyun GOG üzerinde de satıldı DRM Free olarak. Ben henüz oynayamadım ama ilk oyunda da aşırı yükselmedim parkurları gayet keyifliydi ama benim gözümde Far Cry kadar iyi değildi mesela. Ama fiyatlar makula gelince almak istiyorum ben de dursun kenarda.

Kalkacaktır hocam bazı ilk oyunda kaldırdılar zamanında çünkü oyun GOG üzerinde de satıldı DRM Free olarak. Ben henüz oynayamadım ama ilk oyunda da aşırı yükselmedim parkurları gayet keyifliydi ama benim gözümde Far Cry kadar iyi değildi mesela. Ama fiyatlar makula gelince almak istiyorum ben de dursun kenarda.

İlk oyunda denuvo yoktu sanırım.

Empress kraliçe halletti gene sağ olsun. Gerçi empress kadar 500 dolar bağış yapan elemanında katkısı var. Sonuçta bağış olmasaydı empress uğraşmazdı.

Empress kraliçe halletti gene sağ olsun. Gerçi empress kadar 500 dolar bağış yapan elemanında katkısı var. Sonuçta bağış olmasaydı empress uğraşmazdı.

Tek bir kişi gidip 500 dolar bağış yapmaz. Genel olarak bir sürü kişi toplanıp yapmıştır. 500 dolar bağış yapacak olsa adam gider oyunu alır zaten 40-50 dolara.

Tek bir kişi gidip 500 dolar bağış yapmaz. Genel olarak bir sürü kişi toplanıp yapmıştır. 500 dolar bağış yapacak olsa adam gider oyunu alır zaten 40-50 dolara.

Tek kişi de çok rahat yapar her yer Türkiye gibi batık ekonomili değil. Örneğin Battlefront 2'ye tek kişi 500 dolar bağış yapmıştı. Empress'in infosuna göre bu sefer de tek kişi yapmış ama toplanmış da olabilirler o da normal.

Ayrıca bağış yapanlar 50 dolara oyunu alırım diye düşünmüyor. 500 dolar biz de büyük para olsa da Avrupa'lı Amerikalı için öyle çok büyük bir rakam değil. Geliri iyi bir adam zevkine keyfine oyun kırdırır gayet normal.

Valla adam tek başına yapmış bağışı nerden biliyorum Empress'in yayınladığı NFO üzerinde bağış yapan kişinin mesajı var. Oyunu yapan firmaya karşı olduğunu vs bişeyler yazıyordu tam hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı