Oyun Dying Light 2 Epic Games'de 150 TL

Keşke Epic games şirketinin nasıl bir şirket olduğunu bir araştırsaydınız böyle bir mesaj yazmadan önce. Herhalde sadece launcher'den ibaret bir şirket sanıyorsunuz. Yüzlerce oyunu nasıl bedava verdi sizce.

Şirketi sizden iyi tanıyorum merak etmeyin, zaten sorun da bedava oyunlar verip milyonlarca dolar zarar etmeleri. Bu zararın karşılığını alamadıklarında ne olacak hiç düşündünüz mü?

"Documents and testimony from Epic itself show a $181 million loss for the store in 2019 and projected losses of $273 million in 2020 and $139 million in 2021."

Şirketi sizden iyi tanıyorum merak etmeyin, zaten sorun da bedava oyunlar verip milyonlarca dolar zarar etmeleri. Bu zararın karşılığını alamadıklarında ne olacak hiç düşündünüz mü?

"Documents and testimony from Epic itself show a $181 million loss for the Store'in 2019 and projected losses of $273 million in 2020 and $139 million in 2021."

Hala bedava vererek zarar etmiş gibi görünmüyorlar.

"Documents and testimony from Epic itself show a $181 million loss for the store in 2019 and projected losses of $273 million in 2020 and $139 million in 2021."
Epic games'in arkasında Tencent isimli bir dev var hocam nereye batıyor?
200 milyon dolar Tencent için çerez parası bile değil.

30 yıllık koca şirket böyle bir yatırımın ilk zamanlar zarar edeceğini ön görememiştir zaten haklısınız siz de. Rekabet biz tüketiciye yarar Epic Games Store'un olması bir artıdır oyuncular için. Epic Games'in batacağını düşüyorsanız kullanmazsınız olur biter.

30 yıllık koca şirket böyle bir yatırımın ilk zamanlar zarar edeceğini ön görememiştir zaten haklısınız siz de. Rekabet biz tüketiciye yarar Epic Games Store'un olması bir artıdır oyuncular için. Epic Games'in batacağını düşüyorsanız kullanmazsınız olur biter.

Önemli olan zararı görmek değil bu zararın uzun vadede etkisini görmek ki bu da imkansız. 10 sene sonra bu zararı kara çevirebileceklerini görebildiler mi? Yatırım deneme yanılmadan ibarettir. İstediği kadar büyük firma olsun eğer bu firma belirli bir alanda yeteri kadar başarıyı yakalayamazsa o piyasadan çekilir. Bunun örneğini NBA Live ile gördük mesela, EA, NBA 2K serisi karşısında yeterince başarı yakalayamayınca piyasadan çekildi. Ben zaten bir şey satın almıyorum, alacak kişilere burada uyarı yapıyorum sonuçta burası bir forum ortamı, herkes görüşünü belirtmekte ve tartışmakta özgür.

Epic games'in arkasında Tencent isimli bir dev var hocam nereye batıyor?
200 milyon dolar Tencent için çerez parası bile değil.

Tencent'den önce kendi oyun motoru gelir. Bu arada firma 2-3 yıllık bir firma değil birileri yazmış da komiğime gitti, tamam bende Epic yerine Steam kullanıyorum çok daha iyi ama bu kadar gömmeye gerek yok.

Tencent'den önce kendi oyun motoru gelir. Bu arada firma 2-3 yıllık bir firma değil birileri yazmış da komiğime gitti, tamam bende Epic yerine Steam kullanıyorum çok daha iyi ama bu kadar gömmeye gerek yok.

Haklısınız bir de bu Epic zaten satış platformu sonradan olmadımı benmi yanlış biliyorum adamlar zaten Unreal ve Fortnite içeriklerinden milyar dolar kazanıyorlar Steam ile kıyaslamak saçma adamlara herkes muhtaç sonuçta oyun motorları var ama Steam'e herkes muhtaç değil farklı platformlarda oynayabiliyorsunuz birçok oyunu o yüzden kıyaslarken önce 2 firmanın aynı aşamadamı onu bakılmalı bana kızacak olan Steam sevenler derneği üyelerine şimdiden yazayım Steam kullanıyorum oyun alırsam Steam'den alıyorum sadece gerçekleri söylüyorum.

Geri
Yukarı