Dying Light Almanya'da Yasaklandı

Techland'ın hayatta kalma oyunu Dying Light'a Almanya'da yasak geldi. Oyun, içerdiği şiddet seviyesinden ötürü, tedbir olarak raflardan kaldırıldı. Gençlerin korunması için Alman Hükümeti tarafından kurulan Federal Büro'nun şikayeti üzerine gerçekleşen bu karar, Alman oyun severleri oldukça üzmüş durumda. Birçok yayında, bu yanlışın hemen düzeltilmesi için mesajlar yayınlanıyor. Yine de Dying Light için son kararı hakimler verecek.
1.jpg

Haber kaynağı: www.merlininkazani.com: Dying Light yasaklandı - Dying Light - Merlin'in Kazanı

Piyasada çok fazla şiddet içerikli oyun var. Sadece neden Dying Light yasaklanıyor orasını çözemedim. Yasaklara özellikle oyunlarda karşıyım. Zaten +18 bir oyun kendisi... Birde üstüne neden yasak getiriliyor anlamış değilim. Almanya'da Outlast yasak mı ki acaba? Adam mikrodalga fırında adamın kaffasını patlatıp ölü adamı yemeye koyuluyor. Piyasada bu tür oyunlar bol. Ama adı üstünde oyun.

Filmlerde de aynı, hepimizin bildiği Testere!yi düşünün. O filmi izleyen veya izleyebilen birisini bu tür oyunların gram etkilemeyeceğini düşünüyorum. Şahsen bir filmini bile izlemedim. Ama gördüğüm bir kaç sahne var o bana yeter. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı