Dying Light FPS arttırma yöntemi

sumplament

Hectopat
Daha fazla  
FPS arttırma yöntemi var mı? Ayarlardan grafik düşürme dışında? Bully oynarken silentpatchbully diye bir dosyada fpslimit = 0 yapınca inanılmaz derecede bir FPS artışı oluyordu. Bunda da var mı böyle bir şey?
Not: Oyun orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
11800h RTX 3060 değerleri bunlar. Kim diyor laptoplar bu oyunu desteklemiyor diye?

Eki Görüntüle 1527383

Eki Görüntüle 1527386
Yapımcı diyor. Sizin gösterdiğiniz ikinci oyun. Ben birden bahsediyorum.

Anladım teşekkür ederim. :/

Ekran kartı çıkışı derken falan fiziksel bir şey mi? USB Girişi gibi.
Hayır yine hdmi vga veya mini display port oluyor o tarz çıkışlar. Nvdia ise kartınız Nvidia denetim masasından görebilirsiniz. AMD için bilmiyorum.

Yapımcı diyor. Sizin gösterdiğiniz ikinci oyun. Ben birden bahsediyorum.

Hayır yine hdmi vga veya mini display port oluyor o tarz çıkışlar. Nvdia ise kartınız Nvidia denetim masasından görebilirsiniz. AMD için bilmiyorum.
Hocam galiba yanlış ekran kartını kullanıyor bilgisayar, bunu nasıl değiştireceğim okun diğer kutuya gitmesi gerekmiyor mu?
Ekran Görüntüsü (1075).png

Hocam galiba yanlış ekran kartını kullanıyor bilgisayar, bunu nasıl değiştireceğim okun diğer kutuya gitmesi gerekmiyor mu?Eki Görüntüle 1527480
Sanırım tek çıkışınız var ve o da işlemciye bağlı. Benim bildiğim bu değiştirilemiyor. Maalesef bu şekilde devam edeceksiniz. Yine de bir deneyin belki ben yanlış biliyorumdur. Type-c sanırım o. Oradan monitöre bağlanın ve monitörü ana ekranınız yapın. Belki fark eder.

Hocam galiba yanlış ekran kartını kullanıyor bilgisayar, bunu nasıl değiştireceğim okun diğer kutuya gitmesi gerekmiyor mu?Eki Görüntüle 1527480

Şuan doğru gösteriyor ama oyun hangi kartla açılıyor o önemli. Nvidia denedim masasından "3D ayarların yönetilmesi" kısmından "program ayarları" kısmında oyunu bul, "tercih edilen grafik işlemci" kısmında görebilirsin. Otomatik diyorsa bile yanında yazıyordur hangisini tercih ettiği. Ama yinede "yüksek performanslı nvidia işlemcisi" ni seç. Ayrıca MSi afterburner, yada Gpu-z gibi programları kullanarak log oluşturabilir ya da ekran görüntüsü alabilirsin oyun içinde. Ordaki değerlere göre yorum yapılır.

Oyunu tam ekran değil de çerçevesiz tam ekran ve V-Sync kapalı şekilde çalıştırmak FPS sorununu çözüyor. Bu dediğim iki ayarı yapın umarım sorununuz çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı