e-Devlet hesabıma giriş yapmaya çalışılıyor

T.C. Kimlik numaranıza sahip olan herhangi birisi sürekli bunu yapabilir diye tahmin ediyorum. Bazen insanları T.C. Kimlik numarasın bir harfini yanlış yazınca bile böyle durumlar ortaya çıkabiliyor.

Hocam yanlış anlamayın düzeltmek için yazıyorum. T.C. Kimlik numarasının bir rakamı yanlışlıkla girildiği zaman hiçbir T.C. Kimlik numarasına denk gelmez. T.C. Kimlik numaraları dokuz haneli olup ek olan son iki hanesi ilk dokuz hanesine göre algoratmik bir şekilde değişir.
Bu durum şunu gösterir; kesinlikle T.C. Kimlik numarasını bilen biri bu denemeleri yapıyor.

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlamayın düzeltmek için yazıyorum. T.C. Kimlik numarasının bir rakamı yanlışlıkla girildiği zaman hiçbir T.C. Kimlik numarasına denk gelmez. T.C. Kimlik numaraları dokuz haneli olup ek olan son iki hanesi ilk dokuz hanesine göre algoratmik bir şekilde değişir.
Bu durum şunu gösterir; kesinlikle T.C. Kimlik numarasını bilen biri bu denemeleri yapıyor.
Doğrudur, başıma telefon numaram ile benzer bir olay gelmişti oradan mantık yürüttüm.

Güvenlik ayarlarından sadece yurtiçi erişimi aktif et. Parolanı ise güçlü ve karmaşık bir parola belirleyerek güncelle.

1639751417460.png

Geri
Yukarı