e-Devlet üzerinden tecil etme seçeneği çıkmıyor

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar YouTube'dan baktığımda askerlık erteleme yazınca seçenek direkt çıkıyor. Fakat ben yazdığımda çıkmıyor. Lise mezunuyum hiç tecil yaptırmadım. Seneye 3. kez sınava gireceğim. Bu iki seçenek çıkıyor sadece.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-20 172148.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-20 172148.png
    120,3 KB · Görüntüleme: 608
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar YouTube'dan baktığımda askerlık erteleme yazınca seçenek direkt çıkıyor. Fakat ben yazdığımda çıkmıyor. Lise mezunuyum hiç tecil yaptırmadım. Seneye 3. kez sınava gireceğim. Bu iki seçenek çıkıyor sadece.
Askerlik Durum Belgesi Sorgulama yaz. Oradan tarihe bak. Tecil ettirmek için en yakın askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor. Lise Diploması ile birlikte.

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama yaz. Oradan tarihe bak. Tecil ettirmek için en yakın askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor. Lise Diploması ile birlikte.
Hocam askerlik durum belgesi doğrulama çıkıyor sorgulama çıkmıyor. Çok pardon varmış öyle bir seçenek. Bilgilendirme yazısını kabul edip ileri mi demeliyim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-20 174132.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-20 174132.png
    126,4 KB · Görüntüleme: 769
Hocam askerlik durum belgesi doğrulama çıkıyor sorgulama çıkmıyor. Çok pardon varmış öyle bir seçenek. Bilgilendirme yazısını kabul edip ileri mi demeliyim?
Evet. 24 Saatte bir kere oluşturabileceğinizi teyit ediyor doğrulama. Onayladığınızda bir tarih çıkar. O zamana kadar tecilli sayılırsınız.

Onaylayın. Ne zamana kadar tecil yapacağınız yazmaz. Ne Zaman teciliniz biteceği yazar. Zaten tecil hakkınız bellidir 3 yıl tecil edebilirsiniz.
AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. Hocam böyle diyor ama 2 yıl tecil hakkım olması gerekmez mi?

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. Hocam böyle diyor ama 2 yıl tecil hakkım olması gerekmez mi?
Tamam. Şimdi en yakın askerlik şubesine gidiyorsun. Lise diplomanla birlikte tecil hakkını kullanıp 3 yıl tecil ettiriyorsun. Eğer üniversiteye gitmezsen 31/12/2026 tarihine kadar askerlikle ilişkin olmaz. Ama üniversiteye giderken üniversiten bunu otomatik tecil ettirir.

Geri
Yukarı