Çözüldü e-Devlet yoklama kaçağı mesajı

• Konuyu başlatan per
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 16B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

per

Hectopat
Merhaba, 19 yaşındayım üniversite okuyorum e-Devlet'ten bu SMS geldi. Bu mesaj daha önceden size geldi mi? Ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 25EF1C1B-EE35-4919-B46B-2D3788927558.jpeg
    25EF1C1B-EE35-4919-B46B-2D3788927558.jpeg
    26,4 KB · Görüntüleme: 1.615
Aynı konu şubat ayında da yaşanmış benzer konulardan inceledim, çoğu kişi sistemsel hata diyor. Benim otomatik olarak 2022-2023'e kadar tecilli olmam gerekmiyor mu?

e-Devlet'e gir, tecil tarihine bak. Dolmadı ise sistemsel hatadır. Doldu ise, üniversiten belgeleri yollamayı unutmuştur ve sen halledersin.
Dediğim gibi öncelikle e-Devlet'ten askerlik tecil durumuna bakmalısın.

Aynı durumdayım. Arkadaşlarımın çoğu, neredeyse hepsi de aynı durumda.
Okulun halletmesi gerek diye duymuştum ben, ama halletmiyorlarmış demek ki.

Mühürlü bir öğrenci belgesi alıp askerlik şubesine gitmeniz gerek.
Bazıları öğrenci kimlik kartını da kabul ediyormuş. Ben işinizi sağlama alıp ikisini de yanınızda bulundurun derim.

e-Devlet'e gir, tecil tarihine bak. Dolmadı ise sistemsel hatadır. Doldu ise, üniversiten belgeleri yollamayı unutmuştur ve sen halledersin.
Dediğim gibi öncelikle e-Devlet'ten askerlik tecil durumuna bakmalısın.
Herhangi bir askerlik şubesi olur mu yoksa ikametin bağlı olduğu yere mi gitmem lazım?

Nüfusunun kayıtlı olduğu ilçe askerlik şuben senin yerli şubendir, diğerlerine yabancı derler. Sana en yakın şubeye gitmen yeterli olur. Fakat şehir dışındaysan falan herhangi bir şubede de hallederler.

Geri
Yukarı