E postama gelen dolandırıcılık mesajı

cleWm018

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar mailime değişik bir dolandırıcılık mesajı geldi ama İngilizce şekilde.
Sizce bu mail dolandırıcılık mıdır?

Gelen malinin türkçesi:
Sevgili arkadaşım, teklifi size e-posta ile göndermeden önce onayınızı ve onayınızı almam gerektiğinden, bu mesajla sizi gücendirdiğim için şimdiden özür dilerim. Her halükarda, gerekli geçerlilik süresi içinde sorumlu finans kurumu ile temasa geçmem beklendiğinden, acil ve samimi yanıtınız için minnettar olurum. Ben avukat wilkin Togo'da müteahhitlik mühendisi olarak yaşayan ve çalışan sözde ülkenizin vatandaşı olan merhum stevein kişisel avukatayım. Ne yazık ki, 25 Aralık 2016'da ailesiyle birlikte korkunç bir motor kazasında öldü. Avukatı olarak benimle iletişime geçildi ve aileden geriye kalanların buradaki halk mezarlığına defnedilmesi için gerekli tüm defin işlemleri yapıldı. O zamandan beri, müteveffa müvekkilimin kanını veya uzun akrabalarını bulmak için birkaç araştırma yaptım ama ortak aramam sonuçsuz kaldı. Bu birkaç başarısız girişimden sonra ve son çare olarak, bankaya akraba olarak sunduğum herkes kabul edileceği ve tanınacağı için sizinle iletişime geçmeye karar verdim. Belki biyolojik olarak onunla akraba olmayabilirsiniz ama bu fırsatı Banka'daki birikimlerini burada talep etmek için kullanmamızda yarar var, çünkü ölü ya da diri hiçbir akrabasını bulamamıştım. Nitekim, Togo'da bir bankada on milyon ABD doları (10.000.000, 00 ABD doları) değerinde sabit bir depozito bıraktığı kayıtları kayıtlarımda var. Bunun üzerine banka bana tebligat yaparak, ölen kişinin en yakınlarını vermem ya da sahipsiz tüm hesaplara hükümlerine göre hesabına haczedilmesi için tebligat yaptı. Bunca yıldır merhumun herhangi bir akrabasını bulamadığım için, fonun sahipsiz hesaplar olarak muhtemel müsaderesini önlemek için merhumun en yakın akrabası olarak Banka'ya sunulmak üzere rızanızı almaya karar verdim. Bankanın üst düzey yetkililerinin ilgili özel banka hesaplarına yönlendirmesine izin vermektense parayı talep edip paylaşmamız daha uygun olacaktır. Bu nedenle, bu teklif size hitap ederse ve ben de vefat eden müvekkilimin en yakın akrabası olarak bankaya sunulmak için onayınızı alırsam, daha fazla tartışma için özel e-posta adresimden (paylaşmicam@yahoo.com) benimle iletişime geçin. Sizin adınıza fon transferinin paylaşım oranı ve şekillerini görüşeceğiz. Teşekkürler ve en iyi dileklerimle. Wilkins.

Herkese selam arkadaşlar mailime değişik bir dolandırıcılık mesajı geldi ama İngilizce şekilde.

Gelen malinin türkçesi:
Sevgili arkadaşım, teklifi size e-posta ile göndermeden önce onayınızı ve onayınızı almam gerektiğinden, bu mesajla sizi gücendirdiğim için şimdiden özür dilerim. Her halükarda, gerekli geçerlilik süresi içinde sorumlu finans kurumu ile temasa geçmem beklendiğinden, acil ve samimi yanıtınız için minnettar olurum. Ben avukat wilkin Togo'da müteahhitlik mühendisi olarak yaşayan ve çalışan sözde ülkenizin vatandaşı olan merhum stevein kişisel avukatayım. Ne yazık ki, 25 Aralık 2016'da ailesiyle birlikte korkunç bir motor kazasında öldü. Avukatı olarak benimle iletişime geçildi ve aileden geriye kalanların buradaki halk mezarlığına defnedilmesi için gerekli tüm defin işlemleri yapıldı. O zamandan beri, müteveffa müvekkilimin kanını veya uzun akrabalarını bulmak için birkaç araştırma yaptım ama ortak aramam sonuçsuz kaldı. Bu birkaç başarısız girişimden sonra ve son çare olarak, bankaya akraba olarak sunduğum herkes kabul edileceği ve tanınacağı için sizinle iletişime geçmeye karar verdim. Belki biyolojik olarak onunla akraba olmayabilirsiniz ama bu fırsatı Banka'daki birikimlerini burada talep etmek için kullanmamızda yarar var, çünkü ölü ya da diri hiçbir akrabasını bulamamıştım. Nitekim, Togo'da bir bankada on milyon ABD doları (10.000.000, 00 ABD doları) değerinde sabit bir depozito bıraktığı kayıtları kayıtlarımda var. Bunun üzerine banka bana tebligat yaparak, ölen kişinin en yakınlarını vermem ya da sahipsiz tüm hesaplara hükümlerine göre hesabına haczedilmesi için tebligat yaptı. Bunca yıldır merhumun herhangi bir akrabasını bulamadığım için, fonun sahipsiz hesaplar olarak muhtemel müsaderesini önlemek için merhumun en yakın akrabası olarak Banka'ya sunulmak üzere rızanızı almaya karar verdim. Bankanın üst düzey yetkililerinin ilgili özel banka hesaplarına yönlendirmesine izin vermektense parayı talep edip paylaşmamız daha uygun olacaktır. Bu nedenle, bu teklif size hitap ederse ve ben de vefat eden müvekkilimin en yakın akrabası olarak bankaya sunulmak için onayınızı alırsam, daha fazla tartışma için özel e-posta adresimden (paylaşmayacağım@yahoo.com) benimle iletişime geçin. Sizin adınıza fon transferinin paylaşım oranı ve şekillerini görüşeceğiz. Teşekkürler ve en iyi dileklerimle. Wilkins.

Hani fazla ihtimal vermiyorum ama belki de mesajı yanlış göndermiştir ama %99 ihtimalle dolandırıcıdır.

Gelen malinin türkçesi:
Sevgili arkadaşım, teklifi size e-posta ile göndermeden önce onayınızı ve onayınızı almam gerektiğinden, bu mesajla sizi gücendirdiğim için şimdiden özür dilerim. Her halükarda, gerekli geçerlilik süresi içinde sorumlu finans kurumu ile temasa geçmem beklendiğinden, acil ve samimi yanıtınız için minnettar olurum. Ben avukat wilkin Togo'da müteahhitlik mühendisi olarak yaşayan ve çalışan sözde ülkenizin vatandaşı olan merhum stevein kişisel avukatayım. Ne yazık ki, 25 Aralık 2016'da ailesiyle birlikte korkunç bir motor kazasında öldü. Avukatı olarak benimle iletişime geçildi ve aileden geriye kalanların buradaki halk mezarlığına defnedilmesi için gerekli tüm defin işlemleri yapıldı. O zamandan beri, müteveffa müvekkilimin kanını veya uzun akrabalarını bulmak için birkaç araştırma yaptım ama ortak aramam sonuçsuz kaldı. Bu birkaç başarısız girişimden sonra ve son çare olarak, bankaya akraba olarak sunduğum herkes kabul edileceği ve tanınacağı için sizinle iletişime geçmeye karar verdim. Belki biyolojik olarak onunla akraba olmayabilirsiniz ama bu fırsatı Banka'daki birikimlerini burada talep etmek için kullanmamızda yarar var, çünkü ölü ya da diri hiçbir akrabasını bulamamıştım. Nitekim, Togo'da bir bankada on milyon ABD doları (10.000.000, 00 ABD doları) değerinde sabit bir depozito bıraktığı kayıtları kayıtlarımda var. Bunun üzerine banka bana tebligat yaparak, ölen kişinin en yakınlarını vermem ya da sahipsiz tüm hesaplara hükümlerine göre hesabına haczedilmesi için tebligat yaptı. Bunca yıldır merhumun herhangi bir akrabasını bulamadığım için, fonun sahipsiz hesaplar olarak muhtemel müsaderesini önlemek için merhumun en yakın akrabası olarak Banka'ya sunulmak üzere rızanızı almaya karar verdim. Bankanın üst düzey yetkililerinin ilgili özel banka hesaplarına yönlendirmesine izin vermektense parayı talep edip paylaşmamız daha uygun olacaktır. Bu nedenle, bu teklif size hitap ederse ve ben de vefat eden müvekkilimin en yakın akrabası olarak bankaya sunulmak için onayınızı alırsam, daha fazla tartışma için özel e-posta adresimden (paylaşmayacağım@yahoo.com) benimle iletişime geçin. Sizin adınıza fon transferinin paylaşım oranı ve şekillerini görüşeceğiz. Teşekkürler ve en iyi dileklerimle. Wilkins.

Bankaya gidip öyle biri var mı diye sor (o işler nasıl işliyor bilmiyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı