Maile gelen dolandırıcılık mesajı

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhabalar, öyle mailime bakarken spam kutusunda bu yazı ile karşılaştım. Buraya bir şifre koymuş dogru ama çok çok eski sifrelerimden 123'lu yani. Bu adam e-posta adresime sifreme parolama nasıl ulaşmış anlamadım. Ayrıyeten bu söylediği şifre benim kullanıcı adımda olabilir yani bayağı eski olduğu için bir ihtimal. Bir de benden 6000 bin dolar istemiş, bunun devamı da gelecektir zaten eminim 😂 +18 yerlere girdiğimi yazmış ama ben Gmail kullanıyorum oraya kayıtlı olur ne varsa, bir de ben öyle sitelere niye e-postami yazayım 😂😂

Ve bu yazı arattigimda kopyasını burada gördüm.

IMG_20220313_233931.jpg

Screenshot_2022-03-13-23-29-42-012_com.microsoft.office.outlook.jpg

Screenshot_2022-03-13-23-29-37-856_com.microsoft.office.outlook.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteler reklam için e-posta datalarını başka site sahibi insanlara satarlar onlarda bu datalar sayesinde sizlere ulaşır. Büyük ihtimal fazla bilinmeyen bir siteye kayıt oldunuz e-posta ve beraberinde girdiğiniz bilgiler başkalarına satıldı onlarda bu sayede biliyordur attığı bağlantılara tıklamayıp kişiyi engelleyin.

Merhabalar, öyle mailime bakarken spam kutusunda bu yazı ile karşılaştım. Buraya bir şifre koymuş dogru ama çok çok eski sifrelerimden 123'lu yani. Bu adam e-posta adresime sifreme parolama nasıl ulaşmış anlamadım. Ayrıyeten bu söylediği şifre benim kullanıcı adımda olabilir yani bayağı eski olduğu için bir ihtimal. Bir de benden 6000 bin dolar istemiş, bunun devamı da gelecektir zaten eminim 😂 +18 yerlere girdiğimi yazmış ama ben Gmail kullanıyorum oraya kayıtlı olur ne varsa, bir de ben öyle sitelere niye e-postami yazayım 😂😂

Ve bu yazı arattigimda kopyasını burada gördüm.

Eki Görüntüle 1331515

Eki Görüntüle 1331516

Eki Görüntüle 1331517
Hocam klasik copy paste mesajlar.Son zamanlarda çok arttı bu.Siz şifrelerinizi değiştirin. Bu adrese mailinizi yazın ve herhangi bir sitenin datasında ifşa olmuş mu görülür . Bilgisayarınızı win defender dışında AV var ise onla taratın.Yoksa kaspersky indirin ve taratın.Hala şüpheniz kalırsa Malwarebytes indirin ve taratın.

Hocam klasik copy paste mesajlar.Son zamanlarda çok arttı bu.Siz şifrelerinizi değiştirin. Bu adrese mailinizi yazın ve herhangi bir sitenin datasında ifşa olmuş mu görülür . Bilgisayarınızı win defender dışında AV var ise onla taratın.Yoksa kaspersky indirin ve taratın.Hala şüpheniz kalırsa Malwarebytes indirin ve taratın.
Hocam, ben bu şifreyi şu anda kullanmıyorum zaten. Çok eski olduğu için büyük ihtimalle oradan öğrenilmiş nereden baksanız en az 5 yılı var bu şifrenin.

Yeni konular

Geri
Yukarı