E-Sigarada MTL içince yanık tadı

umutuzgun

Centipat
Daha fazla  
600 liraya bir e-sigara aldım likitini doldurdum fakat direkt ciğere çekince(mtl) acayip bir yanık tadı geliyor. Boğazımı yakıyor ama sıgara gıbı yani önce ağız sonra ciğere çekince(dl) yanık tadı gelmiyor. Nasıl açıklayabiliriz bu durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mtl ve dl tanımınız tam tersi, direk ciger dl diğeri mtl. Aldığınız cihaz nedir, hazır coil mi taktınız. watt degeri nedir vs vs az detay vermeniz gerek.

Mtl ve dl tanımınız tam tersi, direk ciger dl diğeri mtl. Aldığınız cihaz nedir, hazır coil mi taktınız. Watt degeri nedir vs. az detay vermeniz gerek.

Tobacco shoptan 600 liraya aldım modeli voopoo doricq primoser yellow diye bir model. Çok bir bilgim yok ben nargile gibi içmek için almıştım ama istediğimi alamadım bilgisizliğimden kaynaklı yanlış cihaz tercihinde bulunmuş olabilirim. Çalışan adamda emanetçiydi bana hiçbir şey hakkında bilgi veremedi. Cihazın başındaki parçayı ve cihazı görselde verdim. Elektronik sigaralar hakkında az bilgim var. Aldığım cihazda pod kit, başının sürekli değiştirilmesi mi gerekiyor onu da bilmiyorum. Watt değerine nasıl bakacağım bilmiyorum ama başını çıkardığım yerin altında bir şeyler yazıyor anlamadığım kısaltmalar var; "dorıc Q 3.7 v 800mAh 2.96 wh" bunlar yazıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-22_015455208.png
    resim_2023-05-22_015455208.png
    420,4 KB · Görüntüleme: 26
  • resim_2023-05-22_020122016.png
    resim_2023-05-22_020122016.png
    360,4 KB · Görüntüleme: 27
Tobacco shoptan 600 liraya aldım modeli voopoo doricq primoser yellow diye bir model. Çok bir bilgim yok ben nargile gibi içmek için almıştım ama istediğimi alamadım bilgisizliğimden kaynaklı yanlış cihaz tercihinde bulunmuş olabilirim. Çalışan adamda emanetçiydi bana hiçbir şey hakkında bilgi veremedi. Cihazın başındaki parçayı ve cihazı görselde verdim. Elektronik sigaralar hakkında az bilgim var. Aldığım cihazda pod kit, başının sürekli değiştirilmesi mi gerekiyor onu da bilmiyorum. Watt değerine nasıl bakacağım bilmiyorum ama başını çıkardığım yerin altında bir şeyler yazıyor anlamadığım kısaltmalar var; "dorıc Q 3.7 v 800mAh 2.96 wh" bunlar yazıyor.

Modele baktım şimdi; üstündeki coil 1.0 ohm cihaz 12W veriyor. 800mAh dediği içindeki batarya kapasitesi. Likit kapasitesi 2ML, 0.6-3Ω arası coil destekliyor tabii uyumlu olanlar.

1.0ohm ile nargile gibi çekemezsiniz muhtemelen fazla zorlayıp (zincir çekim vs) yaktınız. Modele uygun coil alabilirsiniz. Nargile gibi istiyorsanız minimum desteklediği 0.6 ohm coil alabilirsiniz. 5'li paketler oluyor genelde 1 tanesi tahminimce kullanıma göre ortalama 1 hafta götürür. Yanık tadı aldığınızda kullanmayı bırakın.

Modele baktım şimdi; üstündeki coil 1.0 ohm cihaz 12W veriyor. 800mAh dediği içindeki batarya kapasitesi. Likit kapasitesi 2ML, 0.6-3ω arası coil destekliyor tabii uyumlu olanlar.

1.0ohm ile nargile gibi çekemezsiniz muhtemelen fazla zorlayıp (zincir çekim vs) yaktınız. Modele uygun coil alabilirsiniz. Nargile gibi istiyorsanız minimum desteklediği 0.6 ohm coil alabilirsiniz. 5'li paketler oluyor genelde 1 tanesi tahminimce kullanıma göre ortalama 1 hafta götürür. Yanık tadı aldığınızda kullanmayı bırakın.

Bu coilleri elden temin edebileceğim bir yer var mıdır?

Bu coilleri elden temin edebileceğim bir yer var mıdır?

Resmi satış yasak olduğu için elden satan kimse bulamazsınız. Site linki verebiliyor muyum bilmiyorumda Google'a esfvape yazın sonu .com lu olan site (forum sitesi) harici alışverişten uzak durmanızı tavsiye ederim.

Resmi satış yasak olduğu için elden satan kimse bulamazsınız. Site linki verebiliyor muyum bilmiyorumda Google'a esfvape yazın sonu .com lu olan site (forum sitesi) harici alışverişten uzak durmanızı tavsiye ederim.
Aldığım yerden bulamazıyım ? Ailemle yaşıyorum ne kadar reşit olsamda onlar pek hoşgörüyle karşılamıyor da böyle şeyleri.Kargoyla imkansız.

Likitini nereden doldurdunuz? Ben de 430 liraya aldım ve yanık tadı geliyor, bu cihaz kadar sorunlu bir şey yok.

Coilini çıkartıyorum elimle, silikon bir kısım var açılıyor oradan likiti dolduruyorum.

Aldığım yerden bulamazıyım? Ailemle yaşıyorum ne kadar reşit olsam da onlar pek hoşgörüyle karşılamıyor da böyle şeyleri. Kargoyla imkansız.

Coilini çıkartıyorum elimle, silikon bir kısım var açılıyor oradan likiti dolduruyorum.

Bulursunuz da piyasada orijinal olmayan ürün çok fazla ne yazık ki.

Geri
Yukarı