Yazılım okumadan ne kadar gelişilebilir?

• Konuyu başlatan AIroe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 957
Kendini verirsen aşamayacağın sınır yok zaten Türkiye'deki belli başlı üniversiteler dışında hangisinde adamakıllı eğitim veriliyor? Ama diploma eksikliği her zaman sıkıntı çıkarır.

Dogru duzgun okulun sana verecegini verecek Udemy, Youtube, vs yok.
Okulda isin uzmani hocadan ders alirsin, Turkiyenin ya da yurt disinin en kritik noktalarinda gorev alacak arkadaslarinla network yaparsin.
Akademik formasyon alirsin.
Ben telefon rehberimdeki okul arkadaslarimin yarisindan cogu silikon vadisi sirketlerinde calisiyor ki aralarinda Google, Amazon, Microsoft vs bolca var. Basvuru yapmak istesem birine CV iletmem yeterli.
Bunu sana okul verir, Udemy vs degil.

Dogru siralama ile egitim alman gerekir. Once X ogrenirsin, Sonra Y. Sirayi karistirirsan ikisini de ogrenemezsin.
Dogru sekilde egitim alman gerekir. Kiminde odev yapman gerekir, kiminde bir makaleyi analiz edip implemente etmen gerekir. Buna da hoca karar verir.
Dogru insanlarla, dogru materyal uzerinde egitim alman gerekir. Gidip sacma sapan bir siteden 2 sene onceki dokumantasyon uzerine egitim alirsan yine cop.

Tum bu engellere ve yuksek gereksinime ragmen azimle kendini gelistirip cok iyi yerlere gelmis alayli insanlar var. Ama cogu cop. Okul okuyanlarin da cogu cop, cunku okullarin cogu cop.

Yine de bu isin raconu, duzgun dil egitimi almak, duzgun muhendislik egitimi almak ( matematik - fen ) ve uzerine bilgisayar bilimleri egitimini ekleyip is hayatina atilmaktir. Meraklisi acip baksin, bilindik; herkesin ulasmak istedigi firmalarda kritik pozisyonlardaki insanlar hangi egitimleri almislar. Linkedin'de var hepsi.
yazdığın ve ilgilendiğin için teşekkürler <3

Bu işler sırayla kitap okuyarak ya da okulda konu konu ders işleyerek öğrenilmez. Programlama satranç gibidir bir iki günde "öğretilebilir" ama programcı olmak satranç oyuncusu olmak gibidir; beyninizin kas gücünü ne kadar geliştirebilirsiniz o kadar iyi programcı olursunuz.

Geri
Yukarı