E4600 sisteme Windows sürüm önerisi

Benim de E7500 tabanlı bir eski kasam vardı 2GB Rami vardı. Win 7 Ultimate 64 bit boşta 1,3GB Ram tüketiyordu. Chrome'u açınca takılmalar başlıyordu ama 32 bit kurarsan boşta 400MB falan harcıyor. Bana kalırsa 32 bit kurman daha iyi olur hatta Win 10 32 bit ne kadar Ram tüketiyor bilmiyorum ama eğer fazla değilse Win 10 32 bit kur. Win 10 64 bit kurmaya çalışma bile bence çünkü ben kullandım. Rami tamamen Windows kullanıyor ve masaüstünde bile takılmalar aşırı seviyede oluyordu.

Tamam o zaman hocam madem RAM kullanımı bu kadar yüksek 32 kurun gitsin :)

O PC ile yapılacaklar, olursa oynanacak oyunlar bellidir. En hafif olarak Win7x32 Home Basic öneririm.

Aslında RAM ler de ucuz 15-20TL ye 1 tane daha 2 GB takıp 64bit Win7 kursan çok daha iyi olur.

Sizin önerileriniz nelerdir?
Sistem detaylarım aşağıdadır hangi Windows sürümünü ve modelini kullanmalıyım yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler herkese iyi forumlar :)

Eki Görüntüle 454870Eki Görüntüle 454871
Windows Thin PC diye bir sürümü vardı (yabancı diliniz iyi değil ise denemeye kalkışmayın, işletim sistemi İngilizce) onu deneyin, Windows 7 Starter, Windows XP yükleyerek şahlandırabilirsiniz de sistemi. (Windows şart değil ise Android x86'yı deneyin derim)
O zaman Windows 7 Home Premium x86 kuruyorum teşekkürler yardımcı olan herkese iyi günler.
Home Basic yükleseniz daha iyi olmaz mı ? (Aero yok aradaki tek fark)

Konu sahibi ile aynı pcye sahibim. 2008 sıralarında almış olması lazım. Win 10 kastırır, Win8 daha iyi bence pc için.
Windows Vista yaparsan serial key verebilirim, kullanmadığım için.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı