E4700 için Anakart Önerisi

2x2 GB ile tek 4 GB arasında bir fark oluyormu bazı bellekler 2x2 olarak paketleniyorda yada sitelerde 2x4, birde sadece tek 8 GB var neden ötekini 2x4 yapıyolar direk 8 yapmak varken bu benim kafamı karıştırıyorda bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

- - - Güncellendi - - -

Son olarak yeni alacağım anakarta alacak olduğum 4 Gb ddr3 1333 Mhz takınca eski ramleri takiyim mi ?

Tek mod arasında fark olabilir. Çift kanal mimarisi diye birşey var, işlemciler bazen öyle şeyler kullanıyorlar. Pekte anlamasamda.

Teşekkürler yorumun için başka bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

- - - Güncellendi - - -

Anakart ile bellek alacaktım :

http://www.gold.com.tr/msi-g41m-p33-combo-g41-ddr2-ddr3-v-l-s-g41m-p33-_u 1 saat önce 103 TL olan şimdi 130 TL

http://www.gold.com.tr/corsair-cmv4gx3m1a1333c9-pc-ram_u 67 TL olan şimdi 82 TL

Gold Bilgisayar ürün fiyatları gün içerinde sürekli değişiyormu 1 saat önce %20 indirim varken 1 saat sonra bitmiş oluyor ben şimdi Gold Bilgisayara gitsem internetteki
fiyatlarmı geçirlidir yoksa orada %20 devam ediyormudur sizce

- - - Güncellendi - - -

Demek istediğim şimdi ben mağazaya gitsem eski fiyattan alabirmiyim sizce site ile mağaza fiyatları aynımı oluyor. Şimdi gold bilgisayar benden 50 km uzak git gel 100km
o kadar gidipte bunlara %20 indirimsiz almak istemiyorum.

130 TL den alırsınız. Dolasıyla başka yerden bakmanızı öneririm
Garip şuan 90 lira görünüyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar nedir bu saat başı fiyatmı değişir :) Allah bilir ben oraya gidinceye kadar kaç TL olucak :D

- - - Güncellendi - - -

Eğer şuanki fiyat ile alırsam Vatandan %25 indirimli almış oluyorum Vatan`da bellek 91 TL anakart 120 TL en fazla 5-6 Tl fark yapıyor.

- - - Güncellendi - - -

Gold Bilgisayarın internet sitesinden sipariş versem sorun çıkarmı hiç kullanmadımda kullanan varsa yorum yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sıkıntılı, bayaa bi bekletiyorlar göndermek için :D

- - - Güncellendi - - -

Ama fiyat olarak uygun görüyorsanız sipariş geçin, iki üç gün içerisinde kargolayıp gönderiyorlar. Tabii stoklarında varsa :)

Hafta sonundan önce gelsede internetten aldığımın bir anlamı olsa yoksa hafta sonu aynı fiyata hemen gidip vatandan alırdım.İnşallah dediğiniz gibi olmaz stokda yoksa para iadesi yapıyolar değilmi

Tedarikçiye falan yönlendiriyorlar, siz iletişime geçip bildirin 2 iş günü içerisinde ürünüm kargolanmayacaksa ödeme iptali yapacak mısınız diye

2x2 GB ile tek 4 GB arasında bir fark oluyormu bazı bellekler 2x2 olarak paketleniyorda yada sitelerde 2x4, birde sadece tek 8 GB var neden ötekini 2x4 yapıyolar direk 8 yapmak varken bu benim kafamı karıştırıyorda bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

- - - Güncellendi - - -

Son olarak yeni alacağım anakarta alacak olduğum 4 Gb ddr3 1333 Mhz takınca eski ramleri takiyim mi ?

Kesinlikle eski ramlerini geri takma. O sistem için belleklerini 2x2 alman pek birşey değiştirmeyecektir tek modül olarakta alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı