E5450 Sistem Yükseltme

WereBear

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, aşağıdaki sisteme sahibim. Anakart, RAM, güç kaynağı ve işlemciyi değiştirmek istiyorum. Güç kaynağı ve RAM'leri bir şekilde hallederim fakat işlemci ve anakart konusunda yardımınıza ihtiyaç duyuyorum. İşlemci olarak aklımda X3440, X3470, X5650 ve X5660 var. Bunlardan hangisini seçmem daha mantıklı olur? Ya da daha mantıklı bir öneriniz var mıdır?
  • MSI G41M-P33 Combo
  • 2x2 DDR2 Kingston 800 MHz RAM
  • 1 TB Harddisk
  • 400W Güç Kaynağı
  • E5450

Yeni sistem toplamaya yetecek bütçeye sahip değilim. Konuda belirttiğim işlemcilerden az çok bütçemi anlayabilirsiniz. Ha bu arada konuya yazmayı unutmuşum ekran kartım GT 1030.

Genede bu makineye yatırım yapmak bana cok mantıklı gelmedi ama 400 w PSU ile 750 TI asus strix iyi gider. Cünkü Bende e5500 vardı onu E 6550 ye cevirdim. 4 Gb Ram le beraber 300W lık PSU Asus Strix 750 TI i baya baya götürdü. Ancak cok buyuk beklentiye girmemek lazım.

Anakartınız 8 GB RAM destekliyorsa 8 GB yapın tavsiyem.
Anakartımda 2 adet DDR2 2 adet DDR3 slotu mevcut ancak desteklediği DDR3 Ramleri bulmak çok zor. O yüzden anakart ve işlemciyi direkt değiştirmek istiyorum ancak kararsız kaldım. X5650 ile X5660 arasında çok fark mıdır ? Bu ikisi yerine X3470 daha mı mantıklı olur bilemiyorum gerçekten kafam çok karışık :D

X5650 ile X5660 arasında sadece ghz farkı vardır o da çok değil. Ama ikisinden birini almak istiyorum derseniz X5660 almanızı tercih ederim. Yerinizde olsam X3470 'in yanına bile yaklaşmam. Bu arada X5660 alıcak olursanız büyük ihtimalle anakart'ınız ile uyumlu olmayacaktır.

X5650 ile X5660 arasında sadece ghz farkı vardır o da çok değil. Ama ikisinden birini almak istiyorum derseniz X5660 almanızı tercih ederim. Yerinizde olsam X3470 'in yanına bile yaklaşmam. Bu arada X5660 alıcak olursanız büyük ihtimalle anakart'ınız ile uyumlu olmayacaktır.
Anakartıda değiştireceğim fakat 1366 pin anakartlar aşırı pahalıymış. Yani B450 anakartlar daha ucuza alınabiliyor :D 1156 anakartlar uyguna bulunabiliyor. Şu an benim araştırdığım işlemcilerden bana en uygun olanı X3440 gibi. X3470 için neden öyle dediniz ? Bu arada X5650, X5660, X3440 ve X3470 benim kendi araştırmalarım sonucu bulduğum işlemciler farklı işlemci önerilerine açığım yani.

Size önerim ekran kartı hariç kasayı satın. Üstüne 3-5 daha koyun. Sonra DDR4 bir pc toplayın. DDR4 dememin sebebi daha güncel bir DDR olduğu için. 🙂

Size önerim ekran kartı hariç kasayı satın. Üstüne 3-5 daha koyun. Sonra DDR4 bir pc toplayın. DDR4 dememin sebebi daha güncel bir DDR olduğu için. 🙂
3-5 dediğiniz miktar benim için çok fazla. Hesaplama yapıyorum ancak APU sisteme bile bütçe çıkmıyor. Bu nedenle eski sistemlerden yürümem gerekli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı