Xeon E5450 Sistem Yükseltme

Ek olarak; kasa içerisinde ki gereksiz kablolardan kurtulup (örneğin varsa ve kullanılmıyorsa CD okuyucunun kablosunu çıkartıp atmak gibi) egzoz fan kısmına da fan takılmasını öneririm. Kapağa taktığın fanın arkasında boşluk yoksa bu şekilde takman gereksiz olmuş içeriye hava vermiyor ve almıyor da. O fanı çıkartıp atmak istemiyorsan kasadaki mazgallı bölgeye takabilirsin. (kapağın oradaki)

Ek not: Bütçen varsa yeni bir kasa almanı da tavsiye ederim çünkü özellikle bu tarz kasalar ve senin üstüne kapağı bu şekilde açık bir şekilde kullanman içerideki hava akışını hayli bozuyor.

PSU’nun durduğu yerden hava veriyor zaten.
Image1555844931.509728.jpg

En üstteki bölümden. Yine ek olarak bir egzoz fan almalı mıyım? Kapaktaki fan içeriye hava veriyor. Ama ne demek istediğiniz tam olarak anlamadım. Son olarak, CD okuyucunun kablosu hangisi? Nereden öğrenebilirim? 0.965 kW termal macun ne kadar işe yarar?

Ek olarak; kasa içerisinde ki gereksiz kablolardan kurtulup (örneğin varsa ve kullanılmıyorsa CD okuyucunun kablosunu çıkartıp atmak gibi) egzoz fan kısmına da fan takılmasını öneririm. Kapağa taktığın fanın arkasında boşluk yoksa bu şekilde takman gereksiz olmuş içeriye hava vermiyor ve almıyor da. O fanı çıkartıp atmak istemiyorsan kasadaki mazgallı bölgeye takabilirsin. (kapağın oradaki)

Ek not: Bütçen varsa yeni bir kasa almanı da tavsiye ederim çünkü özellikle bu tarz kasalar ve senin üstüne kapağı bu şekilde açık bir şekilde kullanman içerideki hava akışını hayli bozuyor.

Haa, kapakta noktalı noktalı arkadaki gibi boşluklar var. O kapaktaki fanın arkası boş değil.

Haa, kapakta noktalı noktalı arkadaki gibi boşluklar var. O kapaktaki fanın arkası boş değil.
Arkası kapalıysa bir verim alamazsınız boş yere çalışmış olur. Onu kapaktaki delikli yere monteleyebilir misin? PSU'nun altındaki egzoz fan yerinde bir fan yoksa oraya fan almanı tavsiye ederim. (ve kapağı kapatmanı) Varsa CD okuyucunun yerine bak kasanın içinde, takılı olan kabloyu takip et ve çıkart.

Termal macunu az sürmeye dikkat etmelisin. Sistemde yanlış bir şeyler var. Ancak gördüğüm kadarıyla ekran kartının sıcaklığı düşmüş.
Anakartın normal gözüküyor, HDD de öyle ancak işlemcinde yanlış bir şeyler var.
Hâla düşünüyorum...

Termal macunu az sürmeye dikkat etmelisin. Sistemde yanlış bir şeyler var. Ancak gördüğüm kadarıyla ekran kartının sıcaklığı düşmüş.
Anakartın normal gözüküyor, HDD de öyle ancak işlemcinde yanlış bir şeyler var.
Hâla düşünüyorum...

Sizce termal macundan olmuş olabilir mi? Çünkü termal macun biraz kalitesiz. Ve bir de ilk sıktığımda sıvı kıvamında geldi. Sıvıydı bayağı. Sonra o sıvıyı silip yeniden sıktım bu sefer az sıvı geldi ve işlemcinin etrafına yayıp fanı üstüne monteledim.

İmkanın varsa bir arkadaşından soğutucu alıp dene veya tanıdık bir bilgisayarcı varsa geçici olarak rica et macun ve stok fan alabilir miyim diye bir de öyle şansını dene çünkü ters bir şeyler var.

İmkanın varsa bir arkadaşından soğutucu alıp dene veya tanıdık bir bilgisayarcı varsa geçici olarak rica et macun ve stok fan alabilir miyim diye bir de öyle şansını dene çünkü ters bir şeyler var.

Ben Akasa’yı iyi marka diye biliyorum. Ama siz daha iyisini bilirsiniz tabii ama bu sıcaklık yükselmeden önce tek değiştiğim şey termal macun. Yeni bir termal macun alabilirim ama 69’dan 75-76 derecelere çıkaran termal macun olamaz.

Siz de dediniz zaten bildiğiniz sıvıydı termal macun diye. Kaliteli ve yeni bir macun alıp deneyin o zaman. Yine olmazsa soğutucuda bir sıkıntı vardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı