E5450 Sistem Yükseltme

Sorununuzu anlıyorum hocam. Dolar bukadar yükseldiği için anca bu kadarı oluyor. Aralarında 10 dolardan fazla fiyat farkı yoksa X3470 al. Varsa eğer, X3440 al. Anakart olarak da 1156 LGA en çok satılan anakartlardan almaya çalış.
RAM olarak KLLISRE 1333MHz 2x4 8GB alabilirsiniz. PSU olarak Türkiyeden High Power Eco 500W alın.

Sorununuzu anlıyorum hocam. Dolar bukadar yükseldiği için anca bu kadarı oluyor. Aralarında 10 dolardan fazla fiyat farkı yoksa X3470 al. Varsa eğer, X3440 al. Anakart olarak da 1156 LGA en çok satılan anakartlardan almaya çalış.
RAM olarak KLLISRE 1333MHz 2x4 8GB alabilirsiniz. PSU olarak Türkiyeden High Power Eco 500W alın.
Dolar malesef bizi çok kötü etkiliyor. APU sistem toplamak bile sıkıntı olmuş :( X3440 ve X3470 arasında 50-55 TL'lik bir fiyat farkı var. X3470 almam daha mantıklı olur o zaman. Anakart olarak tavsiye edebileceğiniz bir şey var mıdır ? Şu anki sistemimi toplarken anakartımı G41 aldım ve pişman oldum. Overclock yapamıyorsunuz desem yeridir. Yeni alacağım anakartın overclock yapmaya müsait olmasını isterim o yüzden.

• Gigabyte GA-P55-UD3L

• ASUS P7P55D
İlk önerdiğim anakart overclock için baya iyi.
Anakart önerileri için teşekkür ediyorum.

x3470 OC'suz haliyle bile gerçekten ısınan bir işlemci. Aralarındaki fark çekirdek hızları. x3470'in daha fazla OC potansiyeli var. 4.0 Ghz bandını geçebiliyor gerçekten iyi bir sıvı soğutma ile. OC yapacaksanız x3440 öneririm. Hem fiyatı bakımından hemde kule tipi bir soğutu ile 65 derece bandında kalabiliyor.
@ThePunisher90 Merhabalar, bende X3440 ve X3470 arasında kalmıştım. Kule tipi soğutucu kullanmayı düşünüyorum. Hangi işlemciyi almam daha mantıklı olur sizce? Ya da farklı bir öneriniz var mıdır? Ha bu arada soğutucu olarak tavsiye edebileceğiniz bir şey var mıdır ?
i5-760 ve ASUS P7H55-M LX nasıldır bir bilginiz var mı? Şimdilik i5-760 kullanıp ileride X3440'a ya da X3470'e yükseltme yapmama gerek olur mu?

Son düzenleme:
İlk nesil i5 işlemciye para vermek mantıksız olur. X3470 alın bence. Kule tipi soğutucu olarak, ALSEYE modellerine bakabilirsiniz. 4 veya 6 bakır borulu bir soğutucu işinizi görür.

İlk nesil i5 işlemciye para vermek mantıksız olur. X3470 alın bence. Kule tipi soğutucu olarak, ALSEYE modellerine bakabilirsiniz. 4 veya 6 bakır borulu bir soğutucu işinizi görür.
Kasam kapalı bir yerde duruyor. Şu çalışma masalarında olan kasa bölmesinde duruyor. X3470'e overclock yapınca çok ısınma problemi yaşar mıyım acaba? Bu arada anakart olarak Gigabyte GA-H57M-USB3 ve Gigabyte H55M-S2 modelini bulabildim. Bu anakartlar alınır mı sizce?

H55 anakartlar overclock performansı iyi diye biliyorum. Xeon işlemciler zaten TDP değerinden dolayı biraz fazla ısınıyor. Bakır borulu bir soğutucuyla çözersiniz işi.

LGA 775 soketli anakartlarda kullanılabilecek en iyi işlemcilerden birini kullanıyorsunuz. Bu anakart ile sağlam bir güncelleme yapamazsınız. Ekran kartı olarak GTX750Ti alabilirsiniz fakat daha ötesi olamaz.

LGA 775 soketli anakartlarda kullanılabilecek en iyi işlemcilerden birini kullanıyorsunuz. Bu anakart ile sağlam bir güncelleme yapamazsınız. Ekran kartı olarak GTX750Ti alabilirsiniz fakat daha ötesi olamaz.
Ekran kartım GT 1030. Bu nedenle GTX750Ti gereksiz bir yükseltme olur. Bu arada anakart ve işlemciyi değiştireceğim zaten. LGA 775 soketinde kalma gibi bir zorunluluğum yok. İlgilendiğim işlemci(X3470)1156 pin.
H55 anakartlar overclock performansı iyi diye biliyorum. Xeon işlemciler zaten TDP değerinden dolayı biraz fazla ısınıyor. Bakır borulu bir soğutucuyla çözersiniz işi.
O zaman yarın X3470'i sipariş edeyim. Bu arada bazı anakartlar Xeon işlemcileri desteklemiyor ya da BIOS güncellemesi yapmadan tam verimli çalıştırmıyor. Yani ben E5450 alırken durum böyleydi. Bu sadece LGA 775 soketi için mi geçerliydi yoksa X3470'tede durum aynı mı? Gigabyte GA-H57M-USB3 anakartı almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Son düzenleme:
Ekran kartım GT 1030. Bu nedenle GTX750Ti gereksiz bir yükseltme olur. Bu arada anakart ve işlemciyi değiştireceğim zaten. LGA 775 soketinde kalma gibi bir zorunluluğum yok. İlgilendiğim işlemci(X3470)1156 pin.

O zaman yarın X3470'i sipariş edeyim. Bu arada bazı anakartlar Xeon işlemcileri desteklemiyor ya da BIOS güncellemesi yapmadan tam verimli çalıştırmıyor. Yani ben E5450 alırken durum böyleydi. Bu sadece LGA 775 soketi için mi geçerliydi yoksa X3470'tede durum aynı mı? Gigabyte GA-H57M-USB3 anakartı almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Ben o sisteme illa ki bir yükseltme yapacaksanız diye en üst noktayı söyledim, arasındaki farkı değil. Bu arada düşündüğünüz işlemci şimdiki işlemcinizden daha güçlü ama çok fazla fark yok bunu söyleyeyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı