E5700 sistem performans düşüklüğü sorunu

OrhanBey

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Benim giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz biraz da eski nesil bir masaüstü bilgisayarım var. Ben taşınırken bu bilgisayarı yanımda taşıdım ve ekran kartını sökmeyi unutmuşum. Taşındığım yerde bilgisayarı kurduğumda oyunlarımda eskiden aldığım performansı alamadığımı fark ettim. Oyun dan ayarları kısıp denedim sürücüleri silip yeniden yükledim herhangi bir sonuç vermedi. Taşınırken bilgisayarı korunaklı bir yerde taşıdım ben sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Son çare olarak bilgisayara yeniden işletim sistemi kuracağım. Fakat bunu yapmak istemiyorum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
@Recep Baltaş @Ali Güngör
Not: Bilgisayarımın teknik özelliklerini bu resimde bulabilirsiniz.
pc.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle temiz bir kurulum yapmanızı ve virüs taraması yapmanızı öneririm. Ayriyetten bütün sürücülerin yüklü ve güncel olduğundan emin olun. Onun dışında oyun içindeki sıcaklık değerlerini öğrenmemiz gerekiyor, MSI Afterburner kullanabilirsiniz. CPU ve GPU, ikisi de.

Öncelikle temiz bir kurulum yapmanızı ve virüs taraması yapmanızı öneririm. Ayriyetten bütün sürücülerin yüklü ve güncel olduğundan emin olun. Onun dışında oyun içindeki sıcaklık değerlerini öğrenmemiz gerekiyor, MSI Afterburner kullanabilirsiniz. CPU ve GPU, ikisi de.
Kusura bakmayin pek anlamadîğımdan soruyorum temiz kurulumdan kastiniz nedir ?

Temiz kurulumdan kastım, HDD'deki tüm dosyaların format esnasında kaldırılıp sadece yeni işletim sisteminin kurulması. Ancak bunun gerekliliği tarştılır. Bunu yapmak istemiyorsanız -ki yapmasanız da olur, bence haklısınız- tam bir virüs taraması yaptırın. Onun dışında yer değişikliği demişsiniz, bu bağlamda değişen etken sıcaklık olduğundan ısınma sorunu ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Dediğim gibi oyun içi sıcaklık değerlerini, ilk paragrafta da belirttiğim gibi buraya yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim. Belli bir süre oyunda kalın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı