R7 240 Performans Sorunu

Orhan52

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartına siteden baktığımda çekirdek hızının 730, bellek hızının 1600 olduğu yazıyor. Ben kartı 5 aydır kullanıyorum, saatleri hep şu şekildeydi; çekirdek 800, bellek 800 hızındaydı. Hala öyle ama bu aralarda performansı düştü, anlamadım. Bozuk mu bu?

17.4.1 en son sürüm yüklü.Kartın driverını silip yükledim ddu ile baya ondan sorun veya performans düşümü grafik saçmalaması olurmu ?

Catalyst yükleyince FPS değerleri artıyor ama HD 7700 olarak gözüküyor.

Bu sorunu Crimson'dan dolayı yaşayıp ne yaparsa yapsın çözemeyenler de var, Crimson'un son sürümünü yükleyip çözenler de var.

Download Not Complete buradan tamamen temizleyip Catalyst ile denemek lazım. Ancak kendi sitesinde Catalyst yok, Crimson daha güncel.
Catalyst yanlış yazılım yüklüyor.

Yazılımsal bir hata, programların yanlış algılanmasından kaynaklanan bir sorun. R9-R7 serilerini programlar bazen HD 7000 serisi olarak görebiliyorlar.
Msi afterburner den çekirdek ve bellek hızlarına baktıgımınzda crimson ken bellek hızı 0 çizgisinde 800 olarak gözüküyor catalsyt de bellek hızı orta ayara getirilmiş 800 yazıyor sorunlu baya bence.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı