E6500 sisteme yükseltme önerisi

xelomixx

Centipat
İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @2.93 GHz 2.93 GHz.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730 2 GB.
Arkadaşlar merhaba, bu sene bilgisayarımı biraz yükseltmek istiyorum. Aklımda birkaç seçenek var. Hangisini yaparsam daha mantıklıdır?
1.Intel Core Quad 2 Q9650 alıp GeForce GT 1030 alacağım.
2.i3 10100F alıp anakartıda değiştirip 8 GB RAM alacağım.
3.bir tane konu açmıştım. Bir kişi 3 ilan attı. İlanlar;
Bunları alacağım. Sizce hangi seçeneği yaparsam bilgisayarımın oyun performansı artar?(genelde ETS 2 oynuyorum ama GTA 5 ve Forza Horizon 4 oynamak istiyorum. Bu 2 oyunu kaldır mı? ETS 2 maksimum en düşükte artık kasmaya donmaya başladı.)

İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @2.93 GHz 2.93 GHz.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730 2 GB.
Arkadaşlar merhaba, bu sene bilgisayarımı biraz yükseltmek istiyorum. Aklımda birkaç seçenek var. Hangisini yaparsam daha mantıklıdır?
1.Intel Core Quad 2 Q9650 alıp GeForce GT 1030 alacağım.
2.i3 10100F alıp anakartıda değiştirip 8 GB RAM alacağım.
3.bir tane konu açmıştım. Bir kişi 3 ilan attı. İlanlar;
Bunları alacağım. Sizce hangi seçeneği yaparsam bilgisayarımın oyun performansı artar?(genelde ETS 2 oynuyorum ama GTA 5 ve Forza Horizon 4 oynamak istiyorum. Bu 2 oyunu kaldır mı? ETS 2 maksimum en düşükte artık kasmaya donmaya başladı.)

3. diğer ikisinden daha mantıklı gibime geldi.

2. seçenek çok daha mantıklı, hem daha da ileriye dönük olur sistem. LGA775 sisteme yatırım yapılmaz artık, üstüne bir de E5450'nin OC yapılıp yapılmayacağı, BIOS modlamasıyla uğraşılacağı ve stabil olup olmama durumunu bilememe, işlemciyi yeteri kadar soğutabilme gibi bir sürü durum söz konusu. i3 10100F + 8 GB RAM çok daha mantıklı. E6500 çoğu oyunda GT730'a darboğaz yaptığından ekran kartının tam performansla kullanamamışsınızdır muhtemelen, yeni nesil işlemcili sisteme geçtikten sonra GT730 daha iyi performans gösterebilir. GTA 5'i 1080p düşük ayarlarda 30 FPS oynatır GT730.

Aslında banada 2.seçenek mantıklı geliyordu ama mecburen anakartıda değiştirmem gerekiyor oda bütçemi aşıyor i3 10100f ye uygun fiyatlı bir anakart varmıdır acaba ?
2. seçenek çok daha mantıklı, hem daha da ileriye dönük olur sistem. LGA775 sisteme yatırım yapılmaz artık, üstüne bir de E5450'nin OC yapılıp yapılmayacağı, BIOS modlamasıyla uğraşılacağı ve stabil olup olmama durumunu bilememe, işlemciyi yeteri kadar soğutabilme gibi bir sürü durum söz konusu. i3 10100F + 8 GB RAM çok daha mantıklı. E6500 çoğu oyunda GT730'a darboğaz yaptığından ekran kartının tam performansla kullanamamışsınızdır muhtemelen, yeni nesil işlemcili sisteme geçtikten sonra GT730 daha iyi performans gösterebilir. GTA 5'i 1080p düşük ayarlarda 30 FPS oynatır GT730.

Forumda satanlar vardır hocam, bir ikinci el kısmına da göz gezdirmenizde yarar var.

Ekran görüntüsü 2022-07-01 141801.png

10. Nesil Intel Core yazıyor özellikler kısmında, yani destekliyor.

Aslında ben geçen sene bilgisayara format atmıştım.Geforce GT 730 almıştım.Aslında ilk 2 3 hafta güzel perfonmans veriyordu bu şuanki sistemle(Oynadığım tek oyun ETS 2) orta grafikte oynuyordum bal gibi ama 3.hafta oyuna güncelleme geldi.Grafiği düşüğe çektim.Ve kasmalar donmalar baslamıştı.1 ay sonra bir tane güncelleme geldi bu sefer maksimum en düşüğe çektim.Birkaç güncelleme daha geldi şuan artık kaldırmıyor oyunu.Darboğaz diye birşey yaptığını hatırlamıyorum ilk 2 3 haftada oyuna güncellemeler geldikten sonra perfonmansı azaldı.

Aslında ben geçen sene bilgisayara format atmıştım. GeForce GT 730 almıştım. Aslında ilk 2-3 hafta güzel performans veriyordu bu şu anki sistemle(Oynadığım tek oyun ETS 2) orta grafikte oynuyordum bal gibi ama 3.hafta oyuna güncelleme geldi. Grafiği düşüğe çektim. Ve kasmalar donmalar baslamıştı. 1 ay sonra bir tane güncelleme geldi bu sefer maksimum en düşüğe çektim. Birkaç güncelleme daha geldi şu an artık kaldırmıyor oyunu. Darboğaz diye bir şey yaptığını hatırlamıyorum ilk 2-3 haftada oyuna güncellemeler geldikten sonra performansı azaldı.

ETS 2 bildiğim kadarıyla işlemciye yüklenen bir oyun, Q serisi bir işlemci almak sorunu çözebilir şimdilik fakat nereye kadar... En iyisi güncel platforma geçmek.

ETS 2 bildiğim kadarıyla işlemciye yüklenen bir oyun, Q serisi bir işlemci almak sorunu çözebilir şimdilik fakat nereye kadar... En iyisi güncel platforma geçmek.
Doğru söylüyorsun.Büyük ihtimal bende 2.seçeğini seçeçeğim.Belki ilerde ekran kartınıda değiştiririm.Bakalım hayırlısı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı