E6600 bilgisayara Linux önerisi

Level Up

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Genel olarak özellikleri şöyle;
  • Intel Pentium E6600
  • Intel GMA 4500
  • 6GB DDR3 Ram
Linux kullanmak istiyorum. Sistemim çok eski. Şimdiye kadar Xubuntu, Linux Mint (Cinnamon/XFCE) ve Debian (Gnome/XFCE) denedim. "Ayrıca şuna bakmalısın" dediğiniz dağıtımlar varsa önerilere açığım.

Bilinen dağıtımlardan birkaçını denemişsiniz.

Bence bu siteye girip istediğiniz dağıtımı indirip USB üzerinde deneyin. Beğendiğiniz, hoşunuza gidin dağıtımları kurup daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Hatta sitedeki filtreleri kullanarak tam olarak istediğiniz dağıtımı bulabilirsiniz.

Bilinen dağıtımlardan birkaçını denemişsiniz.

Bence bu siteye girip istediğiniz dağıtımı indirip USB üzerinde deneyin. Beğendiğiniz, hoşunuza gidin dağıtımları kurup daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Hatta sitedeki filtreleri kullanarak tam olarak istediğiniz dağıtımı bulabilirsiniz.
Linux'da bir hata ile karşılaşırsam kaynaklara yöneliyorum. Pek bir bilgim yok. Ondan dolayı kafama göre kurmak istemiyorum. Deneyimleriniz varsa paylaşın lütfen. :)
Debian tabanlı olduğu için, evet. Bulabilirsin.
Peki Fedora için ne düşünüyorsunuz?

Ondan dolayı kafama göre kurmak istemiyorum. Deneyimleriniz varsa paylaşın lütfen

Açıkçası, çoğu dağıtımın bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Hepsinde benzer sorunlar yaşayabiliyorsunuz.

Öneri istiyorsanız, buradaki ilk 10-15 dağıtım hepsi sizin için uygundur, kullanılabilir. Israrla dağıtım ismi istiyorsanız, bence Linux Mint Cinnamon sizin için gayet güzel bir dağıtım olacaktır.

Geri
Yukarı