E6750 sistemde hangi Linux dağıtımı kullanılmalı?

Hamsiuşak

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar alttaki sisteme hangi linux dağıtımını kurmalıyım ? Linux'a yeni geçeceğim bu yüzden kolay kullanımı olursa sevinirim ve hafifte olması önemli benim için.
Ayrıca Linux'daki Terminali öğrenip kendime bir şeyler katmak istiyorum.
  • Ekran kartı: ATI Radeon X1550 (512 MB)
  • RAM: 1,5GB
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo CPU E6750
  • HDD: 100 GB Üzeri

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sisteme sahip (Benimkinin 3 GB RAM'i vardı tek farkı oydu.) bir cihaz kullandım. Sizin RAM konusu biraz sıkıntı olabilir. Hayatınız da hiç linux kullanmadıysanız Linux Mint Xfce kullanın. RAM konusunda sıkıntı yaşamazsanız devam edersiniz. Sonrasında Linux'a alışınca daha hafif dağıtımlara geçmeniz de fayda var. Lubuntu Arch Fedora gibi dağıtımlara XFCE veya LXDE gibi masaüstü ortamları kurarak ilerlersiniz.

Arkadaşlar alttaki sisteme hangi linux dağıtımını kurmalıyım ? Linux'a yeni geçeceğim bu yüzden kolay kullanımı olursa sevinirim ve hafifte olması önemli benim için.
Ayrıca Linux'daki Terminali öğrenip kendime bir şeyler katmak istiyorum.
  • Ekran kartı: ATI Radeon X1550 (512 MB)
  • RAM: 1,5GB
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo CPU E6750
  • HDD: 100 GB Üzeri
Ubuntu yada Linux Mint kurabilirsin. Birde Fedora var, oda yenilikçi bir dağıtım. Aslında onu önerirdim ama internette bulunan bir çok rehber Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtımlar için yapılmış.

Ubuntu yada Linux Mint kurabilirsin. Birde Fedora var, oda yenilikçi bir dağıtım. Aslında onu önerirdim ama internette bulunan bir çok rehber Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtımlar için yapılmış.
Hocam Ubuntu'yu bu sistem imkanı yok açmaz. Açsa bile verim alamaz. Fedora konusunda Fedora Spins bölümünden XFCE arayüzü veya başka bir arayüz tercih etmesi daha mantıklı. GNOME biraz ağır gelecektir.

Geri
Yukarı