E7400 Sistem yükseltilmeli mi?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar şu an sistemimde Intel E7400 var ve bana gerçekten yetersiz geliyor. Aklımda E8500 almak var çünkü hem sanallaştırma destekliyor hem önbelleği E7400'den 2 kat daha iyi. Yeni sistem alacak kadar param olmadığı için şu anlık E8500 ve SSD yorulmasın diye yedek HDD taktırmak var. Değer mi sizce?

Arkadaşlar şu an sistemimde Intel E7400 var ve bana gerçekten yetersiz geliyor. Aklımda E8500 almak var çünkü hem sanallaştırma destekliyor hem önbelleği E7400'den 2 kat daha iyi. Yeni sistem alacak kadar param olmadığı için şu anlık E8500 ve SSD yorulmasın diye yedek HDD taktırmak var. Değer mi sizce?
Bütçen yoksa değer.

Yine çift çekirdekli işlemci alacağınız için farkı tam olarak hissetmeyebilirsiniz. En kötü Q8400 - Q9300 alınmalı ki fark belli olsun, zaten SSD ile sistem çok hızlı gelecektir.

Yine çift çekirdekli işlemci alacağınız için farkı tam olarak hissetmeyebilirsiniz. En kötü Q8400 - Q9300 alınmalı ki fark belli olsun, zaten SSD ile sistem çok hızlı gelecektir.
Hocam fark çok umrumda değil aslında. Şu aralar Minecraft ve Zula oynuyorum. Arkadaşımla konuşurken 45-30 FPS'e kadar düşüşler oluyor. İşlemci ve HDD ile çözebileceğimi düşündüm. Belki 8500 yerine 8600 alabilirim.

Hocam fark çok umurumda değil aslında. Şu aralar Minecraft ve Zula oynuyorum. Arkadaşımla konuşurken 45-30 FPS'e kadar düşüşler oluyor. İşlemci ve HDD ile çözebileceğimi düşündüm. Belki 8500 yerine 8600 alabilirim.

Hocam zaten istediğiniz şeyleri gerçekleştirebilmek için şu an kullandığınız işlemci ile arasına büyük fark koyan işlemci almalısınız. En kötü Q8400 - Q9300 almalısınız ki farkı hissedebilesiniz.

Geri
Yukarı