E7400 ve 9400GT sistem yükseltme

Beytullah15

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E7400 @ 2.80GHz
  • Anakart: ASUSTeK Computer INC. Model: P5KPL-AM SE
  • Bellek: Kingston DDR2 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVDIA GeForce 9400 GT (1GB)
Arkadaşlar ben bu sistemde RAM ve ekran kartını yenilemek istiyorum. RAM 4 GB (8 GB'de olur sisteme uyumluysa) ve ucuzundan, 4 GB RAM aldığımda yüksek FPS'li oyun kaldırırsa ekran kartı boyle de kalabilir. Ama uygun değilse ekran kartını da ucuzundan tavsiye edebilirsiniz. Bu işlerden anlıyorum ama yanlış bir şey alıp da sistemi yakmak olmaz. Bu yüzden sizlerden gelen fikirleri almak istiyorum.
@Recep Baltaş

Sistemim:
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E7400 @ 2.80GHz
  • Anakart: ASUSTeK Computer INC. Model: P5KPL-AM SE
  • Bellek: Kingston DDR2 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVDIA GeForce 9400 GT (1GB)
Arkadaşlar ben bu sistemde RAM ve ekran kartını yenilemek istiyorum. RAM 4 GB (8 GB'de olur sisteme uyumluysa) ve ucuzundan, 4 GB RAM aldığımda yüksek FPS'li oyun kaldırırsa ekran kartı boyle de kalabilir. Ama uygun değilse ekran kartını da ucuzundan tavsiye edebilirsiniz. Bu işlerden anlıyorum ama yanlış bir şey alıp da sistemi yakmak olmaz. Bu yüzden sizlerden gelen fikirleri almak istiyorum.
@Recep Baltaş
Bu sisteme yatırım yapmayın.

Aynı hatayı yaptım siz yapmayın. Pentium işlemcilerin ömrü tükendi artık, üstelik anakartın da RAM desteği max. 4GB, yani tek slota 2GB takılabiliyor en fazla. Yapılabilecek en mantıklı şey para biriktirmek.

Her 2 slota, ayrı ayrı 2gb ram taksak, pc'de herhangi bir hızlanma olurmu.
Evet farkedersiniz. Bence alın ucuzundan. Ekran kartı da denersiniz RAM alınca olmadı ekran kartını da performans farkına göre değişirsiniz.
Almayın diyenleri de anlamıyorum. Sanki buna yatırım yapmazsa en uygun 2.000 civarına birşeyler alması gerekecek. Buna yatırım yapın sizi idare eder. Derseniz ki param var sistem önerilerine bakın ona göre alın.

Zaten bu konuyu kurmamın sebebi, sizlerden sistem önerisi almaktı. Ucuza mal olan fps yükselten, yani yüksek oyunlar oynatmasını sağlayan bir sistem yapmak için sizlerden kasanın içinde nelerin değişeceğini fikir almaktı. Gerekirse işlemci, ram, ekran kartı ucuz olmak şartıyla fikir verirseniz, bende ona göre bilgisayarı yavas yavas toplayayım şimdiden teşekkürler yorumlarınız için..

Zaten bu konuyu kurmamın sebebi, sizlerden sistem önerisi almaktı. Ucuza mal olan fps yükselten, yani yüksek oyunlar oynatmasını sağlayan bir sistem yapmak için sizlerden kasanın içinde nelerin değişeceğini fikir almaktı. Gerekirse işlemci, ram, ekran kartı ucuz olmak şartıyla fikir verirseniz, bende ona göre bilgisayarı yavas yavas toplayayım şimdiden teşekkürler yorumlarınız için..
Şimdi işler değişir ben önerimi iyi oyunlar oynayacak şekilde önermedim. Yüksek oyunlar dedikleriniz neler onlar önemli. CSGO, LOL tarzı oyunlarsa amaç bunda RAM ve ekran kartı yükseltme yaparak iyi olabilir. Ama derseniz daha farklı oyunlar için istiyorum, onları belirtmeniz lazım.
Bunda işlemci, RAM, ekran kartı değişmekle iş bitmez ki. Komple değiştir daha iyi o halde. Ya da bütçeniz neyse söyleyin ona göre yönlendirme yapabilir arkadaşlar.

Yok fazla yükseğe gerek yok, benim yüksekten kastettiğim csgo, lol tarzı oyunlarda yüksek fps almak. Öbür türlü olsa direk 0'dan toplarım. Ama şimdiki amacım kendi sistemime bir ek yaparak, sistemimi bu tür (csgo, lol tarzı) oyunlar için yüksek fps alcak duruma getirmek. Bu sorunuda bu cevabımda değineyim.

Yok fazla yükseğe gerek yok, benim yüksekten kastettiğim csgo, lol tarzı oyunlarda yüksek fps almak. Öbür türlü olsa direk 0'dan toplarım. Ama şimdiki amacım kendi sistemime bir ek yaparak, sistemimi bu tür (csgo, lol tarzı) oyunlar için yüksek fps alcak duruma getirmek. Bu sorunuda bu cevabımda değineyim.
O zaman RAM takviyesi yapın. 4 GB yeterli olur bu oyunlar için. Ekran kartı da şimdilik almayın bence. RAM alınca deneyin baktınız performans halen iyi değil o zaman ikinci el 100 TL civarına sizin karttan daha iyi kart bulmaya çalışın. Ya da 200 TL civarına giriş seviyesi sıfır kartlara da bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı