E7500 işlemci sürekli 39 derecede

Ryoes

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcimde sorun olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? CS 1.6 gibi bir oyunda FPS düşüklüğü yaşadığım için Core Temp ve CPU-Z uygulamalarını indirdim ve kontrol ettim baktığımda işlemcim 2 çekirdek bir işlemci ve bir çekirdeği bilgisayarı yeni açmış olsam da 39 derecede yük bindirsem de 39 derecede kalıyor. Acaba çekirdekte mi bir sorun var? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem:
GT730.
4 GB RAM.
Intel Core 2 Duo E7500.

Dosya Ekleri

• Yük halinde.PNG
    Yük halinde.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemciyi kullanıyorum, zaten çok ısınmıyor. Gayet iyi olduğunu düşünüyorum sıcaklığın. İstersen farklı programlar ile bakabilirsin sıcağlığa.

1668590587429.png

Bu işlemciyi kullanıyorum, zaten çok ısınmıyor. Gayet iyi olduğunu düşünüyorum sıcaklığın. İstersen farklı programlar ile bakabilirsin sıcağlığa.

Hocam kafamı karıştıran düşük olması değil yük halinde olsa da bilgisayarı yeni açsamda sadece Core 1'in hep aynı sıcaklıkta kalması.

Hocam kafamı karıştıran düşük olması değil yük halinde olsa da bilgisayarı yeni açsam sadece Core 1'in hep aynı sıcaklıkta kalması.

Dediğim gibi, işlemci zaten çok ısınmıyor. Bir sıkıntı yok. Farklı programlar aracılığıyla sıcaklığa bakın bir de.

Yani çekirdekte sorun yok diyorsunuz doğru mu anladım hep aynı sıcaklıkta kalması normal.Eki Görüntüle 1574339

Hiç mi artmıyor? Peki, BIOS üzerinde sıcaklıklar nasıl gözüküyor? Sıcaklıklar normal olduğu sürece ciddiye alınacak bir şey yok bence. Bu arada neden işlemci fan bilgisi gözükmüyor onu anlamadım.

Hiç mi artmıyor? Peki, BIOS üzerinde sıcaklıklar nasıl gözüküyor? Sıcaklıklar normal olduğu sürece ciddiye alınacak bir şey yok bence. Bu arada neden işlemci fan bilgisi gözükmüyor onu anlamadım.

Bakır soğutucu var ondan olabilir mi? Anlamam da. Dediğim gibi stress test yaptım Core 1 50 dereceyi gördü Core 2 39 sabit hiç ama hiç oynamıyor.

Bakır soğutucu var ondan olabilir mi? Anlamam da. Dediğim gibi stress test yaptım Core 1 50 dereceyi gördü Core 2 39 sabit hiç ama hiç oynamıyor.

İşlemcinin kaç çekirdeği var olarak gözüküyor Görev Yöneticisi'nde? İşlemcinin pinleri falan sağlam mı? Sürekli 39 olması tuhaf.

İşlemcinin kaç çekirdeği var olarak gözüküyor Görev Yöneticisi'nde? İşlemcinin pinleri falan sağlam mı? Sürekli 39 olması tuhaf.

Hocam pinleri sağlam mı hiçbir fikrim yok Görev Yöneticisi'ni açtım da nereden göreceğim bilmiyorum Windows 7 benimki.

Dosya Ekleri

• aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.PNG
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.PNG
    17,9 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı