E7500 Overclock

Deneye deneye yapılacak ama çok fazla seçeneğiniz yok. Çünkü voltaj ayarınız yok. Voltaj ayarınız hatta çok kısıtlı diyeyim.

OC yapacağınız kısım bu. Vtt CPU over voltage kısmı işlemci voltajı. Bu değer ile oynayabilirsiniz. Ama tüm sorumluluk size ait. Ben sadece 1.45v a kadar çıkmanızı öneririm. Eğer sıcaklıklar iyiyse 1.5 1.56v civarına çıkabilirsiniz ama sıcaklıklar düzgün olmalı

Sonrasında ise FSB sınırını bulacaksınız bu kadar.

Daha detaylı bu var bir tek.

Dosya Ekleri

• downloadfile.jpg
    downloadfile.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 16
Deneye deneye yapılacak ama çok fazla seçeneğiniz yok. Çünkü voltaj ayarınız yok. Voltaj ayarınız hatta çok kısıtlı diyeyim.

OC yapacağınız kısım bu. Vtt CPU over voltage kısmı işlemci voltajı. Bu değer ile oynayabilirsiniz. Ama tüm sorumluluk size ait. Ben sadece 1.45v a kadar çıkmanızı öneririm. Eğer sıcaklıklar iyiyse 1.5 1.56v civarına çıkabilirsiniz ama sıcaklıklar düzgün olmalı

Sonrasında ise FSB sınırını bulacaksınız bu kadar.

Daha detaylı bu var bir tek.
Onlar auto kalsa mı daha iyi olur fotoğraftaki gibi mi yapınca?

Onlar Auto kalsa mı daha iyi olur fotoğraftaki gibi mi yapınca?

Yok birçoğu otomatikte kalsa iyi olur.

Ama illa ekleyeceğim diyorsa önerim kuzey köprüsüne ekstra bir soğutucu blok koyardım (ki ben koydum)

Sırasıyla 2.3v, 1.44v, 1.4v 1.8v yapsan olur ama sıcaklıklar konusunda kesin bir şey söyleyemem. Kademeli bir şekilde arttır voltajı. Ama önceliğin FSB arttırmak.

Eğer bir süre sonra sorun çıkarırsa kuzey köprüsü ayarlarında (north bridge) kısmında SPD ayarları var. CPU Z üzerinden bulunduğun RAM MHz'sine göre zamanlamaları otomatikten çıkartarak el ile ayarla. Muhtemelen 1.8v veya 1.5v RAM voltajı ama kesin konuşamam. Eğer RAM yüzünden mavi ekran çıkmazsa gecikmelere elleme.

FSB sınırına geldiğinde görüntü gidecektir o zaman gekdiğinde PCI Express Frequency değerini 112 yap ondan sonra devam et. Muhtemelen 335 340 arasında bir yerde muhtemelen ama o anakartta bilmiyorum açıkçası.

Dediklerimi uygulandığında gözle görülür fark olacaktır

Prime 95 testine tabii tut. Eğer hata veriyorsa önemli değil çünkü bende de veriyor. Bu RAM yüzünden. RAM yüzğnden olduğundan ben belli seviyeye kadar voltaj verdim ama seninkinde muhtemelen ya yok ya da tam belli değil.

Gayet açık yazdığımı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı