E7500 ve 9800 GT Sisteme Yükseltme

Ahmetssx

Hectopat
Arkadaşlar ben bilgisayar alma işini seneye bıraktım. Onu alana kadar eski bilgisayarla idare etmem lazım. Ben sistemime bazı yenilikler düşündüm. Ama almadan size bir danışayım dedim. Sistemim;
  • Intel Core 2 Duo E7500
  • Asus P5KPL-AM SE
  • GEFORCE 9800 GT
  • DDR2 333MHz RAM
Normalde dış kasayı değiştirmem ama USB'ler, mikrofon girişleri bozuk. Ondan dolayı bu kasayı düşündüm: Compusa PACE FC-PA02A SSD Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatı
Parçaları yeni kasaya taşırken termal macun da gerekecek. Onun için de bu termal macunu düşündüm: Tkz HY510 Gümüş 35 Gram CPU VGA Termal Macun Fiyatı
Bir de ben GTA V oynamak istiyorum ama işlemcim yetersiz. Onun için de bu işlemciyi düşündüm: Intel Core2 Quad Q6600 İşlemci 8m Önbellek, 2.4ghz, 1066mhz Fsb - n11.com
180TL ediyor.
Benim bütçem de zaten 200TL. Bana mantıklı geldi. Sizce bu şekilde güzel mi? Ve mesela o yerine bu daha iyi olur dediğiniz parçalar var mı? (Toplam 200TL'yi geçmeyecek şekilde.)
Cevaplayan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana soracak olursan biraz daha biriktir hem daha iyi bir kasa ve Psu al derim. İşlemci değiştirmene gerek yok Ekran kartı alman senin için daha iyi olur. R7 240, R7 250, GT1030, GTX 750Tİ modellerini düşünebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

o anakarta takabileceğiniz en iyi işlemci Q9650 ancak bütçe kısıtlı oldugu için İNTEL QUAD-CORE Q9300 İŞLEMCİ!!!! - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 583170367 bu işlemciyi almanız (bence kasayı değiştirmek yerine 2. el bir ekran kartıda almalısınız ) ve bütçeyi az birşey arttırarak 2. EL TEMİZ ASUS GTX 750 1 GB DDR5 EKRAN KARTI - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 581608337 bu ekran kartını alırsanız (get ile tabiki ) sizi1 yıl değil 2 yıl daha götürür tahminimce ve şuanki çoğu oyunu orta- yüksek düzeyde oynayabilirsiniz
Q6600 alicaksan xeon e5450 alabilirsin anakartin tam olarak uyumlumu emin degilim ama ufak bir araştirmayla bakabilirsin e5450 q9600 eşdeğer
hayır arkadaşın ana kartı xeon ile uyumlu değil sanırsam
o anakarta takabileceğiniz en iyi işlemci Q9650 ancak bütçe kısıtlı oldugu için İNTEL QUAD-CORE Q9300 İŞLEMCİ!!!! - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 583170367 bu işlemciyi almanız (bence kasayı değiştirmek yerine 2. el bir ekran kartıda almalısınız ) ve bütçeyi az birşey arttırarak 2. EL TEMİZ ASUS GTX 750 1 GB DDR5 EKRAN KARTI - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 581608337 bu ekran kartını alırsanız (get ile tabiki ) sizi1 yıl değil 2 yıl daha götürür tahminimce ve şuanki çoğu oyunu orta- yüksek düzeyde oynayabilirsiniz

hayır arkadaşın ana kartı xeon ile uyumlu değil sanırsam
he tabi işlemciyi ve ekran kartını aliexpress den alırsanız daha uyguna gelebilir güvenli satıcılardan tabi Tahmini Teslimat Zamanı Tahmini Teslimat Zamanı 257 tl yapıyor az daha para ekleyerek kasa vs de alabilirsiniz tabi

Arkadaşlar bende de bu sistem var.Ve bütçem daha fazla.Bana da öneri yapar mısınız?Çin'den olmasa daha iyi.Bütçe 500 TL. Değişmesini istediklerim işlemci+ekran kartı.
Arkadaşlar bende de bu sistem var.Ve bütçem daha fazla.Bana da öneri yapar mısınız?Çin'den olmasa daha iyi.Bütçe 500 TL. Değişmesini istediklerim işlemci+ekran kartı.
@İsimsizAB @xBARLASx @nazmiokden

Ekran karti olarak gtx 750 yada gt 1030 kullanabilirsin. Anakart ise msi p33 g41 combo kullanabilirsin. Islemci xeon 5450 buna uygun ve gayet yetenekli. Fiyati biraz asar ama pisman olmazsin Anakart ram olarak ddr 3 ve ddr2 destekliyor.

Gtx 750 = 300-250
Islemci anakart =300-200

anakartı değiştirmeye gerek var mı?Ben r7 240+q6600 düşündüm.Bu arada bütçem biraz düştü başka sebeplerden.Şu an 400tl civarı.Ne dersiniz?
arkadaşa önerdiğim sistemi sizede öneririm işlemci olarak q9300 yerine q9650 alabilirsiniz ki gerek yok ekran kartı olarakda 2. el bulabilirseniz gtx1050 ( darboğaz olacağını sanmam) rx 560 veya gtx750 ti öneririm gtx 1050 ve rx560 bulabileceğinizi garanti edemem ama 750ti rahat bulursunuz bu sistem sizi iyi derecede idare edecektir

arkadaşa önerdiğim sistemi sizede öneririm işlemci olarak q9300 yerine q9650 alabilirsiniz ki gerek yok ekran kartı olarakda 2. el bulabilirseniz gtx1050 ( darboğaz olacağını sanmam) rx 560 veya gtx750 ti öneririm gtx 1050 ve rx560 bulabileceğinizi garanti edemem ama 750ti rahat bulursunuz bu sistem sizi iyi derecede idare edecektir
hocam ben ikinci el istemiyorum da.Acaba bana 500tlyi geçmeyecek sıfır ürün önerisi yapar mısınız?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı