E7500 sisteme yükseltme önerisi

Y6tty

Hectopat
İlk hangi donanımı değiştirmeliyim ve geliştirmeliyim? Ne yapmalıyım?
Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce anakartının RAM'ini ne kadar yükseltebileceğine bak daha sonra tavsiyem Max RAM miktarınca RAM takviyesi yap ve uygun bir Xeon işlemci tak 2.el GTX 750 veya R7 240 takarsan gayet iyi olur.

2. el RX 460 ya da GTX 750 Ti alabilirsin. Onun dışında Aliexpress'den 150 TL'ye O.C canavarı işlemciler var. Bir de RAM takviyesi yaparsan. Tadından yenmez.

Paşam bütçe durumunu bilmiyorum ama anakart en fazla 4 GB RAM destekliyor. Bence fazla yatırım yapma.

Yalnız buna takacağı işlemciyi RX460'da darboğaz olmadan kullanabilmesi için sağlam bir soğutucuya ihtiyacı ver ve anakartı bu yüksek kapasite overclocku destekleyebilecek mi?
veya 1700 tl ye ileride harika upgrade yapabileceğin bir sistem toplayabilirsin

Yalnız buna takacağı işlemciyi RX460'da darboğaz olmadan kullanabilmesi için sağlam bir soğutucuya ihtiyacı ver ve anakartı bu yüksek kapasite overclocku destekleyebilecek mi?
Veya 1700 TL'ye ileride harika upgrade yapabileceğin bir sistem toplayabilirsin.

Reis abartmışsın sen zaten RX 460'ı takacakda ne oynayacak zaten 4 GB RAM desteği var anakartın.

En son ne yapmamaı önerirsiniz?

Bulabilirsen Xeon E5450 bulamazsan Quad Core Q8400, Q9400, Q6600 öneririm Q9400 en iyi Quad Core bulabileceğiniz. Onun dışında 2.el Facebook siteleri var örneğin otr orada 2.el kartlar satılıyor ben 1 hafta önce 250 TL'ye Sapphire R7 240 aldım çok memnunum. Oradan bu ayarda kart almanızı öneririm.

Geri
Yukarı