E8400 sisteme Windows 11 kurdum

Köşede yatan LGA 775, Xeon E5420 ve 8 GB RAM'li bir bilgisayara kurdum. HDD 'i çok kötü olmasına rağmen sistem açıldıktan sonra bariz daha akıcı hissettirdi. Aşağıdaki makale ile gereksiz Windows uygulamalarını kaldırdım. RAM kullanımı boşta 2-2.5 GB seviyelerinde. Windows 10 İle Gelen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

MacOS'u fazla sevmiyorum. Windows daha çok hoşuma gidiyor. Kurmayı bilsem Linux'a göz atmak isterdim.

MacOS'u fazla sevmiyorum. Windows daha çok hoşuma gidiyor. Kurmayı bilsem Linux'a göz atmak isterdim.
Linux'un kurulumu setup'a bas sonra next next'ten hallice zor değil. İlk deneyim için Linux Mint ya da Manjaro önerebilirim. Ya da Pop OS.

Oyun performansını denediğiniz zaman yazarsanız sevinirim hocam.

Belki yakın bir tatilde Linux macerası da yapabilirim. Yapınca büyük ihtimal onunla da ilgili bir makale yazarım.

İyi miş hocam! Verdiği performans nasıl?

Pek iyi değil gibi. RAM kullanımı fazla. Kullanılmaz dereceye gelirse eski dostum Windows 8.1'e geri döneceğim.

Pek iyi değil gibi. RAM kullanımı fazla. Kullanılmaz dereceye gelirse eski dostum Windows 8.1'e geri döneceğim.
Neden Windows 8.1? Bir de masaüstü sistem kullanıyorsan kullanılabilir RAM miktarı 3,25 GB olmaması lazım, ona aklım takıldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…