EA Access nedir?

Daha fazla  
Arkadaşlar XBOX ONE S aldım kutu içerisinden EA Access diye bir deneme üyeliği çıktı. Biraz araştırdım EA’nın belirlemiş olduğu 30-40 oyunu indirip oynayabiliyormuşuz. Ben şimdi bu üyeliği kullansam, varken indirdiğim oyunlar bitince bende kalır mı? Bu oyunların bir aylık gibi sınırı var mı? Eğer üyelik bitince oyunu oynayamıyorsam, yeni üyelik aldığım zaman aynı oyunu indirebilir miyim? Son olarak daha önce indirdiğim oyundaki ilerlemem yeni üyelik aldığımda devam eder mi? Bu sorularımı EA Access kullanan biri cevaplarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şimdi bu üyeliği kullansam, varken indirdiğim oyunlar bitince bende kalır mı?
Hayır, süre içinde oynayabilirsin.
Eğer üyelik bitince oyunu oynayamıyorsam, yeni üyelik aldığım zaman aynı oyunu indirebilir miyim?
Tekrar indirmene gerek yok, veri cihazda kalacaktır.
Son olarak daha önce indirdiğim oyundaki ilerlemem yeni üyelik aldığımda devam eder mi?
Cloud save veya cihaza kayıt özelliği muhtemelen vardır, yani kayıt eder.

@SypeR daha iyi yardımcı olacaktır.

Xbox One ailesine hoşgeldin @Teknolojitutkunu_1905 ,
Yaklaşık 10 gün önce ilk 1 yıllık Live Gold ve 1 yıllık EA Access aboneliğimi bitirdim, 2. yılı için de ödeme yaptım kullanıyorum abonelikleri.

Adım adım gidelim;

Ben şimdi bu üyeliği kullansam, varken indirdiğim oyunlar bitince bende kalır mı?
Sistem abonelik üzerine kurulu. Yani sen abone olduğun süre boyunca skaladaki tüm oyunları istediğin kadar oynayabiliyorsun (2 ya da 10 saatlik Trial durumları hariç). Eğer aboneliğin bittikten sonra da o oyuna sahip olmak istiyorsan EA Access aboneliğin sebebiyle EA sana mağaza fiyatı üzerinden ek %10 indirim sunuyor.
Bu oyunların bir aylık gibi sınırı var mı?
Abonelik süren dolduktan sonra maksimum 1 ay daha oynayabilirsin. Daha sonra EA Access aboneliğini yenilemeni veya oyunu satın almanı isteyen uyarı gelecek.
Eğer üyelik bitince oyunu oynayamıyorsam, yeni üyelik aldığım zaman aynı oyunu indirebilir miyim?
Abonelik senin EA hesabına kaydedildiği için ilerlemen hem Xbox Live Bulut'a hem de EA Bulut'a kaydediliyor. Zaten aboneliğin çıkış açıklamarından birisi Cloud Save durumu.
Son olarak daha önce indirdiğim oyundaki ilerlemem yeni üyelik aldığımda devam eder mi?
Eğer abonelik bittikten sonra konsolundan oyunu silmediysen direk olarak yenilediğin an kullanmaya başlayabilirsin. Ama yok sildiysen, yeniden indirmek durumundasın.
Merak ettiğim bir şey daha var, elimizde bir yıllık EA Access olduğunu varsaylım mesela Battlefield 4 indirdik bu oyunun bir süresi var mı? Mesala bir aylık gibi iki aylık gibi EA Access olduğu sürece istediğim zaman oynayabilir miyim?
Yukarı da da bahsettim. EA Access aboneliğinin süresi boyunca katalogtaki tüm oyunları oynayabilirsin. Misal şuan Battlefield 1 ve Mass Effect: Andromeda hariç hemen hemen tüm EA oyunları listede. BF1 ve MA:A için ise 10 saatlik oyun içi deneme süresi var. Ama ben mesela Vault'a (katalog) düşmesini bekliyorum oyunların. :)

Ek olarak söylemeyi unuttum. Yeni tanıtılacak oyunları minimum 1 hafta önceden indirip oynama hakkında var. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı