EA için bölüm önerisi

emir unl

Picopat
Daha fazla  
10. sinifim, esit agirlik sectim ama hiçbir meslek hedefim yok. İngilizce, almancam iyi, bilgisayarla aram iyi, yemekle alakali bir iş olabilir. Ne önerirsiniz? Matım kotü cok ders calisamiyorum. Tecrubeniz varsa ne onerirsiniz? Dil seç demeyin.

Matematiğiniz çok kötü ise hiçbir eşit ağırlık bölümü size fayda sağlayacak okullarda ve bölümlerde olmaz. Lise matematiği gayet kolay, düzenli çalışma ile yapılabilecek bir matematik. İlk hedefiniz derslerinizde başarılı olmak olsun, başarılı olduktan sonra istediğiniz bölümü seçecek vaktiniz olacak zaten.

10. sinifim, esit agirlik sectim ama hiçbir meslek hedefim yok. İngilizce, almancam iyi, bilgisayarla aram iyi, yemekle alakali bir iş olabilir. Ne önerirsiniz? Matım kotü cok ders calisamiyorum. Tecrubeniz varsa ne onerirsiniz? Dil seç demeyin.
EA meslek lisesi çıkışlı olarak iktisat mezunuyum. 4 yıllık fakülte kazanabilmek için 2009 yılında 350 okul puanı ile birlikte almıştım. İktisat bu ülkede geçersiz. Tavsiye etmem. Sivri bir örnek olsun diye başka bir şey daha var. Ne EA ne de sözel veya sayısal, TYT ile Tıbbi Sekreterlik bölümü mezunu olan arkadaşım maaş, taban ödeme ve teşvik ödemesi ile 42k maaş alıyor. Psikoloji mezunu atanmış arkadaşım 42k maaş alıyor. Biri TYT ile açık öğretim mezunu diğeri İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu. 2014 yılı İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü taban puanlarına bak.

Geri
Yukarı