EA okuyup Hava Harp Okulu'na girmek mümkün mü?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben 11.sınıf bir EA öğrencisiyim ve Hava Harp Okulu'na girmek istiyorum. Okulumda EA'dan başka bölüm olmadığından sadece EA okuyabiliyorum. Soruma geleyim lisede EA olup MSÜ ve AYT sayısal da gerekli puanı alip gidebiliyor muyum? MSÜ sınavdında iyi bir derece yapsam AYT de de matematiğide 30 üstü yapsam girebilir miyim? AYT de sıralamayamı bakiyoylar yoksa taban puanına mı?

YKS de sayısal olarak girmeyi düşünüyorum alanımı sayısal kodlasam sadece matematik yaparak gidemez miyim hocam?

Sizin hangi bölümde okuduğunuz sistemlerde gözüküyor. Optikte yapacağınız herhangi bir değişiklik işe yaramayacaktır. Farklı bir meslek grubu olsa mat yapıp gitme ihtimalin var fakat harp okulu için böyle bir şey söz konusu değil.

Yks de sayısal olarak girmeyi düşünüyorum alanımı sayısal kodlasam sadece matematik yaparak gidemez miyim hocam?
Alan yok kitapçıkta matematik ve fen kısmını çözeceksin.

Sizin hangi bölümde okuduğunuz sistemlerde gözüküyor. Optikte yapacağınız herhangi bir değişiklik işe yaramayacaktır. Farklı bir meslek grubu olsa mat yapıp gitme ihtimalin var fakat harp okulu için böyle bir şey söz konusu değil.
Sorun yok sayısal puanı yeterse girebilir.

Alan yok kitapçıkta matematik ve fen kısmını çözeceksin.

Sorun yok sayısal puanı yeterse girebilir.
Hocam bende öyle biliyordum sağolun. Ayt fendede nispeten kolay denebilcek bir kaç konu var bildiğim kadarıyla 10 nete yakın yapabilirsem çok çok iyi olurda bakalım nasipse..

Yeni konular

Geri
Yukarı