Çözüldü EBA canlı ders 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

felixtechnology

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben geçenlerde bir oyun indirdim ve oyun için vcruntime140.dll bulunamadı dedi. Ben de kendim elle kopyala yapıştır yaptım. EBA canlı ders zamanı gelince uygulamada 0*000007b hatası verdi. Sonra birkaç video izledikten sonra Technopat'ın şubat 2018'de çektiği videoda dediği şeyleri yaptım. Process Monitor uygulamasında sorun SysWOW64'te gibi gözüküyordu. Ben de SysWOW64'teki vcruntime140.dll dosyasını sildim. System 32 dekini silmedim. Sonra videonın altındaki DirectX'i indirdim ve DLL dosyalarının veri tabanlarını indirdim verilen linkten. Bunları yaptıktan sonra 0*000007b hatası veren EBA bu sefer vcruntime140.dll bulunamadı hatası verdi. Ben de System 32'den silmediğim için System 32'den kopyalayıp SysWOW 64'e yapıştırdım. Bu şekilde yine başa döndük 0*00007b hatasını verdi. Lütfen yardım edin dersleri kaçırıyorum.

Çözüm
Rica ederim.

Konuyu dışarıdan görenlere not, çözüm şu şekilde yapılmıştır:

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

Önce bu dosya silinmiştir. Sonra aşağıdaki dosyalar kurulmuştur.
Sadece C++ 2015'in x64 versiyonunda, silinmesine rağmen kurulum sorunu yaşandığı için belirtilen paket yerine aşağıdaki kurulmuştur.

Merhaba. Ben geçenlerde bir oyun indirdim ve oyun için vcruntime140.dll bulunamadı dedi. Ben de kendim elle kopyala yapıştır yaptım. EBA canlı ders zamanı gelince uygulamada 0*000007b hatası verdi. Sonra birkaç video izledikten sonra Technopat'ın şubat 2018'de çektiği videoda dediği şeyleri yaptım. Process Monitor uygulamasında sorun SysWOW64'te gibi gözüküyordu. Ben de SysWOW64'teki vcruntime140.dll dosyasını sildim. System 32 dekini silmedim. Sonra videonın altındaki DirectX'i indirdim ve DLL dosyalarının veri tabanlarını indirdim verilen linkten. Bunları yaptıktan sonra 0*000007b hatası veren EBA bu sefer vcruntime140.dll bulunamadı hatası verdi. Ben de System 32'den silmediğim için System 32'den kopyalayıp SysWOW 64'e yapıştırdım. Bu şekilde yine başa döndük 0*00007b hatasını verdi. Lütfen yardım edin dersleri kaçırıyorum.

Bende bu sorunu yaşamıştım ve kendim çözdüm.
Nerdeye tüm antivirüs programları EBA canlı ders uygulamasını tehdit olarak algılar ve çalışmasını durdurur.

Antivirüs programını devre dışı bırak.
Adblocker ı devre dışı bırak.
Windows Defender'ı devre dışı bırak.

Bende bu sorunu yaşamıştım ve kendim çözdüm.
Nerdeye tüm antivirüs programları EBA canlı ders uygulamasını tehdit olarak algılar ve çalışmasını durdurur.

Antivirüs programını devre dışı bırak.
Adblocker ı devre dışı bırak.
Windows Defender'ı devre dışı bırak.
yaptım zaten o işlemi hiçbir işe yaramadı yine :(

Mademki rapor paylaşmıyorsunuz, şöyle yapmayı deneyelim. System32'den SysWOW64'e kopyaladığınız dosyayı silin, bir daha da böyle bir şey yapmayın. Sonra aşağıdaki yazılımları kurun.
Birden fazla dosya indirmeye izin verin.

o raopordan bahsetmiyorum.Technopata bakmaları için nasıl göndereceğiz?OneDrive bence en iyisi ama OneDrive vb.hiç kullanmadım.Nasıl yapacağım?Çünkü herkese açık yükleyin diyor nereden falan hiç bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı