Çözüm EBA Canlı Ders 0xc000007b hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bora Dere

Zettapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
32
Yer
Slytherin
Daha fazla  
Uyarı: Buradaki çözüm çözülen konuların geneline bakılarak oluşturulmuştur, eğer sizin sorununuzu çözmezse yeni konu açıp Process Monitor raporu paylaşın.

Gelelim çözüme. Gördüğüm kadarıyla bu uygulamadaki 0xc000007b sorunu msvcp140.dll ve vcruntime140.dll dosyaları yüzünden oluyor. Bunu çözmek için de:
  • İlk olarak aşağıdaki konumlardan ilgili dosyaları kaldırın.
    • C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
    • C:\Windows\System32\vcruntime140.dll C:\Windows\System32\msvcp140.dll
  • Sonra denetim masasından C++ 2015-2017-2019 içeren paketleri kaldırın.
  • Son adım, aşağıdaki dosyaları indirip kurmak olacak.

Konunun başında da belirttiğim gibi, bunları yapmak sorunu çözmezse yeni konu açın. Bu çözümle çözülen konulardan bazıları:
Not: Bazı konularda burada belirtilen dosyaların hepsi silinmiyor, göreceğiniz üzere. Bu genel bir çözümdür, hata çıkarmayan dosyayı silseniz bile attığım yazılımlar tekrardan kuracağı için sorun olmayacaktır. İyi dersler :)

Eline emeğine sağlık kral sürekli konu açılıyor sayende çoğunun sorunları çözülüyor. Yer işaretlerine ekledim sorunu yaşayanlara linki atacağım iyi günler dilerim.

Hepsini yaptım sona geldiğimde boyle bir hata aldım:

1602451005230.png

Merhaba, dediklerinizi eksiksiz yaptım bu seferde MSVCP140.dll, ardından da VCRUNTIME140.dll bulunamadı hatası veriyor.

Merhaba, dediklerinizi eksiksiz yaptım bu seferde MSVCP140.dll, ardından da VCRUNTIME140.dll bulunamadı hatası veriyor.

Yeni konu açıp linkin paylaşın. Raporlarınızı da konu açarken paylaşın.

Yeni konu açıp linkin paylaşın. Raporlarınızı da konu açarken paylaşın.

Siteyi yeni keşfettim ve neyi nasıl yapacağım hakkında hiçbir bilgim yok ve yaşım da küçük sayılır. Yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Yardımcı olabilecek bir büyüğümde yok. Bana neyi nasıl yapacağımı detaylı anlatırsanız gerçekten çok sevinirim.

Buradaki bilgileri doldurun, açıklamaya da bahsettiğimiz raporu alıp ekleyin.

Başlığı "EBA 0xc000007b hatası" yapabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı