EBA canlı ders üzerinde öğretmen olmak

cantekin07

Hectopat
Arkadaşlar bugün EBA'da öğrencilerim co-host olup güya beni trollemeye çalıştılar ve dersi kapatmak zorunda kaldım. Ama aklımda bir soru kaldı bu çocuklar hangi açıktan faydalanıp dersi mi kışkırtıyorlar ve bunu nasıl yapıyorlar? Üstelik Zoom'da değil EBA Canlı Ders programında.

İnternette falan bununla ilgili bir sürü video, yazı var. Çok açık var Zoom ve EBA içerisinde. Bunu engelleyebileceğinizi zannetmiyorum. Açıkları MEB'e rapor etmeyi deneyin. Belki çözerler.

EBA, Zoom altyapısı kullanıyor. Bahsettiğiniz host aktarımı, otomatik mikrofon açma engelleme, ekran paylaşımına müdahale engelleme hepsi mevcut. Yani söz verdiğiniz öğrencinizin mikrofonu siz kontrol ediyorsunuz vs. Ben de Zoom'dan veriyorum bir sorun yaşamıyorum bu tarz. EBA denemedim hiç ayarları karıştırmayı deneyin. Mutlaka olmalı.

Ben ebayı hackliyodum şöyle bir açık daha var hocalar aynı testi sürekli verebiliyor mesela 5 soruluk testten 4 ünüde yanlış yapıyosun bilerek cevaplarını öğrenip sayfayı kapatıp resetliyorsun sonra direk yapıyosun hiçbirşey olmamış gibi.

Arkadaşlar bugün EBA'da öğrencilerim co-host olup güya beni trollemeye çalıştılar ve dersi kapatmak zorunda kaldım. Ama aklımda bir soru kaldı bu çocuklar hangi açıktan faydalanıp dersi mi kışkırtıyorlar ve bunu nasıl yapıyorlar? Üstelik Zoom'da değil EBA Canlı Ders programında.

İnternette satılıyor meble ilgili konuşun korkudan bir şey yapamazlar

Ve bu kişiler sizin sınıfınızdan olmayabilir çünkü sırf bu iş adına açılmış Discord sunucuları var. Bir canlı derste yetki aldıkları anda ''Meeting ID ve Password'' paylaşıyorlar bu şekilde herkes katılıyor.

Ve bu kişiler sizin sınıfınızdan olmayabilir çünkü sırf bu iş adına açılmış Discord sunucuları var. Bir canlı derste yetki aldıkları anda "meeting ID ve password" paylaşıyorlar bu şekilde herkes katılıyor.

Aynısını yaşadık sınıftan veya diğer sınıftan biri ID ve şifreyi TikTok'tan paylaşmış derse ne kadar yetenksiz, faydasız canlı varsa katıldı.

Geri
Yukarı