Ebay ve Amazon Sitesinden gumruk sorununa yasamadan urun getirme

Amazondan alacagim urun sayfasindaki kargo tarihleriyle odeme yaparken cikan tarih farkli, hangisi dogru olan? Birde Turkiye yerine Bulgaristana urun getirmek daha mi kolay olur ??

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazondan alacagim urun sayfasindaki kargo tarihleriyle odeme yaparken cikan tarih farkli, hangisi dogru olan? Birde Turkiye yerine Bulgaristana urun getirmek daha mi kolay olur ??
O tarihler tahmini tarihtir. Kargonun çıkış ve geliş aşamalarında yaşanacak sorun veya gecikmelerden tahmini tarih verilir.
Türkiye'de isen Türkiye, Bulgaristan'da isen Bulgaristan adresini vermen lazım. Alacağın yer ve kargo firmasına göre değişebilir. Ancak çok fazla gün kaybı olmaz. 1 veya 2 gün anca farklılık olabilir.

Tesekkur ederim. Bulgaristani sormamin sebebi gumruk ve kargo ucretinde sanirim daha avantajli olmasiydi.
Bulgaristan kanunlarından haberim yok ancak akraban veya tanıdığın varsa ona sorabilirsin. Fazla bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Zaten Bulgaristana gelse birde oradan Türkiyeye geçiş ücreti yol masrafı filan derken daha da fazlaya gelir. Kargo ile oradan gelirse hem Amazon kargosu hemde Bulgaristan kargosu ödemek zorunda olacağın için daha dezavantajlı olursun.

O tarihler tahmini tarihtir. Kargonun çıkış ve geliş aşamalarında yaşanacak sorun veya gecikmelerden tahmini tarih verilir.
Türkiye'de isen Türkiye, Bulgaristan'da isen Bulgaristan adresini vermen lazım. Alacağın yer ve kargo firmasına göre değişebilir. Ancak çok fazla gün kaybı olmaz. 1 veya 2 gün anca farklılık olabilir.

Tam tahmini değil. Amazon'un hemen hemen gecikmeler dahil size verebileceği son elinize geçiş tarihi. Ürün boyutuna bağlı olarak değişiyor. Ben Asus Transcover getittirmiştim. Amazon'un belirttiği tarihten 1 hafta erken geldi. Bu arada Ürün TR'ye giriş yaptıktan sonra o ürünü başka bi firma devralıyor ve adresinize Yurtiçi Kargo ile gönderiyor (tabii değişmediyse bana öyle gelmişti).

Tam tahmini değil. Amazon'un hemen hemen gecikmeler dahil size verebileceği son elinize geçiş tarihi.
Tarih olarak dediğim hala geçerli. Kendi yazdığın gibi 1 hafta erken gelme ihtimali de var geç gelme ihtimali de.
Ürün boyutuna bağlı olarak değişiyor.
Değişen nedir onu da belirsen iyi olurdu. Ürünün boyutuna bağlı olarak değişen sadece kargo fiyatıdır ve yasalar çerçevesinde ise ülkeye sokulur.
Geri kalan dediklerin doğru.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı